Zavrieť

Porady

Čo spôsobí znehodnotenie zaváracieho viečka?

Pri sterilizovaní polokvasených uhoriek som použil úplne nové zaváracie šroubovacie viečka. Keď som otvoril poháre po necelom roku, každé viečko bolo akoby skorodované - viď obrázok Takže som nemal odvahu uhorky konzumovať a celá várka išla do odpadu. Je problém v nekvalitných viečkach?
viecko.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ´jednoznačne korózia, chyba je vo viečkach, pretože nálev samotný je agresívny(soľ, kyselina octová) antikorózna ochrana nebola dokonalá, ale aj keď to nebola bombáž, tak si to nemohol konzumovať prišli do styku s hrdzou, Nabudúce si zisti kto je výrobca a potom kupuj. My sme od bývalých českých(dnes talianskych odstúpili) pretože ak je pri zatláčacích 20% bombáž, čo sa musí vyhodiť tak to je pálka pri niekoľkých tonách. Poznámka: ak to vidíš a dá sa to pri zavretom pohári tak reklamuj u dodávateľa viečok nech, cvaká(včetne suroviny a ostatných nákladov), lebo distribútor si je vedomý toho, že predáva vadný tovar. len musíš mať blok o nákupe. Druhá rada, obráť sa na príslušnú regionálnu a veterinárnu správu, daj im uzavretý pohár a kópiu nákupného bloku ako dôvod uveď ohrozenie zdravia a korózia je ohrozením nesmie byť ani tam kde neprichádza do styku s potravinami. Oni to nemôžu "zamurovať"

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mikae, babka - ježibabka, Žabinka, lujza.j, Tweety, terezamaria
    6
    Karol. Ďakujem pekne za odpoveď. Nevieš mi poradiť, podľa čoho si nabudúce mám pri kúpe vybrať kvaltné viečka?
    pavol54 som ti napísal, podľa výrobcu my odvtedy kupujeme len Nemecké ale ty sa k nim nedostaneš v kamennom obchode, lebo ich nadrobno nepredávajú preto že sú asi 15% drahšie, ale sú e-shopy ktoré ich predávajú menej ako krabicu

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Mám podobnú skúsenosť a myslím si, že je to "kvalitou" dnešných výrobkov. Zavárala som jablká, a keďže máme strašne veľa rôznych starších a viac používaných viečok, som sa v obchode ulakomila, že kúpim pekné nové. A vôbec neboli lacné. Všetky takto zhrdzaveli, tak pri druhom zaváraní som použila staré, miliónkrát použité a čuduj sa svete, tie sú stále pekné čisté a biele. Asi treba kupovať niekde inde, len neviem kde....

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    terezamaria, pavol54, Žabinka, babka - ježibabka
    4
    pavol54 Tie TO repasy väčšinou korodujú na vonkajšej závitovej hrane kde sa odrie lak pri uzatváraní ale to nie je na závadu
    Gabhus Presne tak, ja som sa tiež ulakomila na pekné viečka s obrázkami ovocia, zeleniny a pod.. Po roku som vyhodila a používam star, neviem koľkokrát použité, nie také pekné, ale neskorodujú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 to nie sú mikrorganizmy, ochranná gumička je neporušená, to znamená že vo vnútri neprebiehali ani anaeróbne ani aeróbne procesy a s kovom reaguje len kyslík (O2)
    Tweety Ok. Myslela som, že to nemôže byť nekvalitou viečka, kto by si to vzal na triko. A ono asi vzal, och...
    pavol54 By si sa čudovala a ešte sviňa jedna pri poškodení asi 2000 pohárov(3,5l) tvrdil, že chyba je u nás, kým sme nekúpili iné a tam 1 zo 100 aj to bola chyba v použitom pohári ak nemáš nový pohár vždy treba pomaly prstom po obvode sebe menší škrabanec o ktorom si myslíš že to nič, urobí bombáž . a potom odvtedy kupujeme len pred sezónou lebo keď sú uhorky na dvore tak kúpiš také aké ti ponúkne
      zbaliť

    Čo spôsobí znehodnotenie zaváracieho viečka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.