Zavrieť

Porady

SDS - II. pilier

Od 01.01.2021 som nezamestnaná, bola som v II. pilieri. Ako konkr. postupovať, aké kroky urobiť, keď si chcem naďalej platiť odvody na dôchodok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Dá sa prispievať aj samostatne do II. piliera, treba s SDS podpísať zmluvu o dobrovoľnom prispievaní.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Len do II. piliera, sa prispievat sanostatne neda.
    Ak chces, mozes sa v SP prihlasit ako dobrovolne poistena osoba, SP bude cast prispevkov posielat do II. piliera, ako doteraz.

    https://www.socpoist.sk/dobrovolne-poisteny/55168s
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    informatik díky, to viem, že sa nedá samostatne. skôr mi išlo o tie kroky, koho vlastne kontaktovať, či cez úrad práce alebo rovno na SP písať, či osobne zájsť, čo vopred vyplniť tlačivo či čo vlastne? :-) díky za link, idem študovať, čo by bolo pre mňa vhodné a čo je zbytočné.
    ivka70 S tymto nema UP nic spolocne, to riesi len Socialna poistovna.
    informatik aha, ďakujem, to viete, som novo nezamestnaná a fakt tomu nerozumiem a nerada by som na niečo zabudla alebo niečo zle urobila. vrelá vďaka za rady a tipy, pomohlo dosť.
      zbaliť
    informatik áno, ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.