Zavrieť

Porady

faktúra za výrobky a tovar + kuriér (rozdelenie)

Poprosím o poradenie k odberateľskej fa za výrobky a tovar.
Je to v texte spolu vo faktúry a dole je kurér 2.75. Výrobky aj tovar sa predávajú cez eshop kde sú ch presné ceny. Lenže ja musím cenu za výrobky navýšiť o kuriéra. Len ten tovar 1 ks neviem či to mám za kuriéra tiež pripočítať. Nejako mi to nesedí kuriér bez dph= 2.75 ak to vydelím dvomi nesedí mi to centovo a nedá sa mi vo fa upraviť.
Môžem to zaúčtovať aj tak, že výrobky navýšim o kuriréra a tovar nechám v cene ako je v riadku faktúry bez kuriéra?
Ďakujem pekne.
ivka70 Tovar je výrobok, ktorý sa k spotrebiteľovi dostáva prostredníctvom trhu, určený na predaj, resp. výmenu.
Aky je rozdiel u teba, co je podla teba tovar a co vyrobok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Majka, kuriéra rozpočítam: k tovaru dám polovicu na účet 604 a k výrobku dám polovicu na účet 601. Tak? Ďakujem
    Tweety Áno, medzi tie dva účty podľa jednotlivých predaných položiek.
    maped Prosím Majka, ešte píšem. Tie knižky predáva cez eshop spolu s výrobkami, lenže tie knihy má vydané ešte v r.2012, nie na túto sro. Ja ich asi zaúčtujem na účet 648 lebo k tomu nie sú náklady. Nedám to bez toho kuriéra, iba cenu za knihu bez dph aby sa vedelo? Ostatok dám predaj výrobkov spolu s kuriérom. Nemohlo by to takto byť prosím?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nechapem akeho kuriera kde rozpocitavas, ved zakaznik plati cenu tovaru zverejnenu na eshope + naklady na dorucenie podla obchodnych podmienok
    maped na účet 604 a na účet 601 k cenám za tovar a k cenám za výrobok myslím

    faktúra za výrobky a tovar + kuriér (rozdelenie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.