Zavrieť

Porady

Vibracny zvuk susedovho kotla

Pomoc! Na mojom malom byte je z druhej strany poruchovy susedov kotol Wiesman.Kotol veľmi často zapína a vypína..Zhruba 10 krát za hodinu..Nepomohla výmena spínača ani ventilátora. Odhlucnit kotol?


Zvuk je vibracny, je všade v celom byte, žiaden nočný kľud.Kotol je 10 ročný. Sused odmieta ďalšie opravy. Čo mám robiť..
Naposledy upravil ivka70 : 10.01.21 at 22:17 Dôvod: Dlhy nazov
veronikasad susedovi hluk nevadí ?
Ranya Susedovi hluk nevadí..kotol na umiestnený hneď za dverami bytu na dlhšej užšej chodbe..až potom je obytná časť jeho bytu..ja tam kde je jeho kotol spací vyklenok jednoizbové ho bytu....hluk z kotla je vsade
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  jelalim je teraz online jelalim

  jelalim
  Tento kotol ma vlastnost, ze ak ma na termostate nastavenu pozadovanu teplotu, napr. 23st, a v miestnosti je menej, tak je v podstate v prevadzke az kym nedosiahne 23st.
  Prejavuje sa to tym, ze zapne zohreje vodu do radiatorov az su horuce a vypne, a o par minut ked sa voda v radiatoroch mierne ochladi znova. Teda kludne aj 10 krat za hodinu. Nejde o zavadu, ale vlastnost.

  Ak nejde o nejaku svojpomocnu prestavbu na kurenie kotlom v byte, alebo ide o 10 rocnu "novostavbu" s 10 rocnym kotolom ktory bol aj skolaudovany s tym kotlom, tazko hovorit o nejakom ruseni nocneho kludu, kedze to tak bolo skolaudovane. Sused moze vyhlasit, ze je mu zima a jedine co robi je ze si kuri aby mu zima nebola. Ak kotol stavebnik umiestnil este aj do kupelne a na druhu stranu steny dal komin, je dost narocne uvazovat o nejakom efektivnom odhlucneni.

  Otazka je fakt iba co na to sam sused, ci mu to nevadi, skusit zo susedom prehovorit, ci ma kotol naozaj OK, ci tam nema nahodou huciace lozisko na ventilatore, pripadne dohovorit/poziadat ho, aby na noc kotol vypol.
  Ranya Susedovi to nevadí.. kotol má hneď za dverami svojho bytu na zhruba 3,5 m
  užšej chodbe..až potom začne obytná časť jeho bytu. Idiot projektant, co zavesil na jeden malý byt dva plynové kotle. Môj je tiež na stene..ale je úplne tichy..susedov ide ako starý traktor....od leta to riešim s pokorou priateľsky..ale vymenili spínač, potom ventilátor..opravára som im zohnala ja..lebo ich servisak..nebral vraj telefón..????..ale už nám toho dosť..som ochotná zaplatiť aj odhlucnenie jeho kotla, ale neviem kto by to vedel urobiť..alebo právne kroky..bytovka je 10 rocna tehlova

  Vibracny zvuk susedovho kotla

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.