Zavrieť

Porady

Aký priemer sa použije pre preplatenie nadčasu - som zamestnanec

Dobrý deň, prosím aký priemer sa použije pre výpočet sumy za nadčasové hodiny? Vo výplatnej páske za obdobie 11/2020 mám v položke "priemer pre náhrady" uvedenú sumu 7,97 Eur. Ďalej mám vo výplatnej páske uvedené 32 hodín nadčasu a celkovú sumu za nadčas 111,62 Eur bez príplatku 25%. Prosím ten nadčas je vyplatený v správnej sume?

Ďakujem veľmi pekne.
10 komentárov     zbaliť
veronikasad máš hodinovú alebo mesačnú mzdu ?
martin.horak Mám mesačnú mzdu.
veronikasad Spôsob výpočtu máš v odpovedi od kvjetečko. Tarifná mzda/mesačný fond prac.času x počet hodín nadčasu = mzda za nadčas v aktuálnom mesiaci. V závislosti od počtu pracovných dní v mesiaci, táto suma nebýva rovnaká ...
martin.horak Ďakujem veľmi pekne. Prosím uvedený spôsob výpočtu platí, aj keď som mal v tom danom mesiaci 13 dní dovolenky, alebo tie dni dovolenky je potrebné odrátať a bez nich vypočítať fond pracovného času?
kvjetecko vždy počítajte s celomesačným fondom, na účely výpočtu mzdy za nadčas nehrá rolu, že ste mali dovolenku
martin.horak Ďakujem veľmi pekne.
martin.horak Ak môžem ešte o radu. Podľa výpočtu ktorý bol spomenutý mi vyšiel rozdiel cca 100 Eur v môj neprospech. Teraz si pozerám výplatnú pásku za obdobie 12/2020 a mam uvedené že pracovný fond je 23 dní. To asi nebude správna informácia. Pracujem na zmeny v nepretržitej prevádzke.
veronikasad V decembri bolo 21 prac.dni+2 sviatky, ci to platí aj pre nepretržitú prevádzku neviem, mali by ste mať rozvrh zmien.
veronikasad Nadčasy su pre teba výhodné ked je v mesiaci málo pracovnych dni, nemozes výpočet porovnávať s priemerným zarobkom, ktorym sa preplaca dovolenka
martin.horak Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    základná mzda za nadčas sa nevypočítava z priemeru, ale zo základnej mzdy platnej v danom mesiaci deleno fond prac. času v danom mesiaci krát počet hodín nadčasu. Napr. ak je plat 1000 € a fond v decembri 184 hodín tak 1000/184*32. Príplatok za nadčas 25% sa počíta z priemeru.

    Aký priemer sa použije pre preplatenie nadčasu - som zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.