Zavrieť

Porady

Životopis na VŠ

Zdravím, mám v plánu podat přihlášku jednu na slovenskou VŠ, konkrétně na lékařskou fakultu. Všimla jsem si, že slovenské VŠ vyžadují spolu s přihláškou vyplnit i životopis, což jsem v ČR nikdy neviděla. Proto se chci zeptat, co všechno do takového životopisu patří? Mám tam vyplňovat i koníčky, vlastnosti, řidičský průkaz? Bude se k tomu nějak přihlížet v průběhu studia a mám si na tom dát záležet nebo je to jen formalita? Asi je to pro většinu z vás hloupá otázka, tak se nezlobte, ale moc nechápu k čemu takový životopis je, když většinu podstatných informací již vyplním v přihlášce...
3 komentárov     zbaliť
misoft To je asi nejaká haluz, nie? Pozri sa na ich stránku - ak je tam možnosť podať elektronicky prihlášku (je rovnocenná papierovej) - podaj. A zaručene tam nebude požiadavka CV.
s9a No já právě podávám elektronickou přihlášku na SZU a chtějí tam po mně nahrát životopis. K tomu na LF UK životopis sice povinný není, ale silně se doporučuje, tak nevím co si o tom myslet...
veronikasad Pošli štrukturovaný životopis, nemusíš sa rozpisovať. Určite ti nezvýši šancu na prijatie ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    ked som pred rokmi studoval, prihlaska sa posielala papierovo a vzdy aj so zivotopisom.
    Na takyto zivotopis so si nikdy nedal nejako zalezat, autor temy ma pravdu, vsetko podstatne je v prihlaske.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.