Zavrieť

Porady

zálohová/vyúčtovacia faktúra

Spoločnosť X /PÚ/ je platca DPH /kvartálny/ a vystavila zálohovú faktúru 20 000,- v 8.mesiaci. Po úhrade vystavyla vyúčtovaciu faktúru na čiastku 23800sDPH. DPH bola uhradená v 11.mesiaci. Viem, že pri vyúčtovačke nám pribúda záväzok voči DÚ/dph/ - a mala byť v 8.mesiaci/3kvartál/. Avšak nestalo sa tak. Je to smiešna suma 3800,- sk, ale co teď. Opravné daňové prizdnanie........ to sa mi teda ale vážne nechce. Ako by sa to dalo vyriešiť účtove, daňovo?
VĎAKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    celé je to nejaké domotané vmi,
    ak je prijatá záloha skôr ako dodanie tovaru či služby tak daňová povinnosť vzniká dňom prijatia zálohy a povinnosť vystaviť fakturu do 15dní sa vzťahuje na čiastku prijatej zálohy čiže 20.000,- tá sa nasledne rozdelí na základ a DPH t.j.16.806,70+3.193,30=20.000Sk táto DPH 3.193,30 sa odvedie v 8.mesiaci... Ak je tovar dodaný napr. v 11mesiaci v plnej hodnote zálohy tak už dalej DPH neriešiš povinnosť bola splnená v 8mesiaci...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Katty
    celé je to nejaké domotané vmi,
    ak je prijatá záloha skôr ako dodanie tovaru či služby tak daňová povinnosť vzniká dňom prijatia zálohy a povinnosť vystaviť fakturu do 15dní sa vzťahuje na čiastku prijatej zálohy čiže 20.000,- tá sa nasledne rozdelí na základ a DPH t.j.16.806,70+3.193,30=20.000Sk táto DPH 3.193,30 sa odvedie v 8.mesiaci... Ak je tovar dodaný napr. v 11mesiaci v plnej hodnote zálohy tak už dalej DPH neriešiš povinnosť bola splnená v 8mesiaci...
    Súhlasím s Katty, len ešte na doplnenie, ak bola dodávka vyššia ako suma zálohy, tak tak DPH odvedieš už len z rozdielu.

    vmi je offline (nepripojený) vmi

    vmi
    Riešim túto vec teraz spätne.
    Doplnenie+Otázka: Jedná sa o odmenu. Zálohová fakúra bola chybne vystavená. Mala byť na 23800.
    Aké mi teda navrhujete čo naj. riešenie. Som dosť v pomykove.
    Mám: záloh.FA - 8.mes. - 20000
    vyúčt.FA- 8.mes. - 23800/20000,3800DPH/
    FA.daň.d.-8.mes.- ----II--------------
    avšak zaúčtovných je iba 20000,-/bez dph/,tých 3800 nebolo na účte DPH ani v DPH prizdnaní - ako to vyriešiť? Nejakým spôsobom cez výnosy? alebo musí byť opravné DPH prizdnanie - čo je dosť zlé/babrať sa kôli takejto smiešnej čiaste/.
    Ešte raz ďakujem. Viem ako by to bolo normálne...., ale riešim aktuálnu situáciu/mimochodomdberateľ si samozrejme DPH uplatnil v 3.kvartáli/

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    vmi noooooo vidím to na dodatočné za 3.Q ako pozerám tak pozerám
    odberateľ dostal od teba fa na 23800 len ju zaplatil na dvakrát 20+3,8 DPH si uplatnil z ostrej fa, lenže ty si tu DPH neodviedol.... keby to bola dph na vstupe tak je to niečo iné ale výstup ti nikto neodpustíí

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    keď som prijala 28.03.05 zálohu 595,- Sk, vyhotovila som faktúru, - daňový doklad zo zálohy do konca mesiaca s rozpisom DPH.
    Služba sa uskutoční 5.03.2005. Teraz som vyhotovila ostrú faktúru, ktorá je na sumu 595,- Sk.
    Faktura v znení:

    fakturujeme Vám...
    500 95 595
    prijatá záloha -500 -95 -595

    do rozpisu DPH mi to potom vypíše samé nuly. Základ DPH=0, DPH = 0, Celkom= 0
    Môže to takto byť alebo mám zálohu odrátavať až ako uhradené. Veď rozpis DPH bol uz v tom prvom doklade.

    jana991 je offline (nepripojený) jana991

    jana991
    Musím vyhotovovať zúčtovaciu faktúru v deň uskutočnenia služby, ak som na celú sumu (bola zálohovo uhradená) vyhovotovila už daňový doklad ešte pre uskutočneníml služby?
    Naposledy upravil jana991 : 24.05.05 at 12:59

    zálohová/vyúčtovacia faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.