Zavrieť

Porady

Ako postupuje Slovenská SZČO (neplatca DPH) pri podávaní DP ak poskytuje stavebné práce v Českej republike (platcovi DPH)?

Dobrý deň. Prosím o pomoc, ak slovenská SZČO (neplatca DPH) poskytuje stavebné práce na základe zmluvy českému platcovi DPH, pričom vyplatené za poskytnuté stavebné práce bude na český účet v českých korunách, aký prepočítací kurz sa použije na prepočet českých korún na eurá pri vypĺňaní slovenského daňového priznania k dani z príjmov typu B?
A nakoľko podľa §7 sa slovenskej SZČO nevzniká povinnosť registrovať sa pre daň, keďže miesto dodania služby sa neurčí podľa §15 ods. 1, neviete ako je to v Českej republike? Je povinnosť registrovať sa tam?
Ďakujem za prípadnú odpoveď.
kn-alka napr.: kurz platný v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu
janully Ďakujem pekne :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako postupuje Slovenská SZČO (neplatca DPH) pri podávaní DP ak poskytuje stavebné práce v Českej republike (platcovi DPH)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.