Zavrieť

Porady

Je povinné oznámenie o zániku daňovej povinnosti k dani z MV?

Ahojte, zmenilo sa niečo ohľadom odhlasovania vozidiel na DU?
Na stránke FS vidím že od 1.1.20 majú nový vzor oznámenia o zániku.
Myslela som že odhlasovanie už neplatí....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Oznámenie o zániku daňovej povinnosti podáva:

    daňovník, ktorému zanikla daňová povinnosť 31.12.2019 podľa § 8 ods. 7 zákona č. 361/2014 Z. z., pretože v zdaňovacom období 2020, ktorým je celý kalendárny rok, o vozidle nebolo účtované, vozidlo nebolo evidované v daňovej evidencii alebo neboli uplatňované výdavky spojené s použitím vozidla, pričom túto skutočnosť neuvádza v daňovom priznaní. Daňovník je povinný oznámiť túto skutočnosť v lehote do 01.02.2021 na tlačive, ktorého vzor určilo Finančné riaditeľstvo SR a uverejnilo ho na svojom webovom sídle
    dedič, ak daňovník v lehote na podanie daňového priznania zomrel a daňová povinnosť mu zanikla 31.12.2019 podľa § 8 ods. 7 zákona č. 361/2014 Z. z., pretože v zdaňovacom období 2020 , ktorým je celý kalendárny rok, o vozidle nebolo účtované, vozidlo nebolo evidované v daňovej evidencii alebo neboli uplatňované výdavky spojené s použitím vozidla, pričom túto skutočnosť neuvádza v daňovom priznaní. Dedič je povinný oznámiť túto skutočnosť v lehote do 01.02.2021 na tlačive, ktorého vzor určilo Finančné riaditeľstvo SR a uverejnilo ho na svojom webovom sídle.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rennka Ďakujem kn-alka. Ak tomu dobre rozumiem, tak sa to týka len určitých prípadov. Keď firma funguje normálne, auto sa predalo v 10/20, tak to len vyznačím v DP MV, ano?
    Inak som sa chcela spýtať, či náhodou nevieš, kedy bude zverejnené na FS tlačivo na podanie dani z MV? Mne ho zatiaľ nezobrazuje. Ďakujem
    kn-alka áno, tak, vyznačí sa len v DP MV

    nové ešte nie je, niet sa čo čudovať, fin.správe trvá minimum mesiac, kým niečo spravia. Ked sa menia DP z prímov, do polovice februára nie sú k dispozícii nové tlačivá.
    rennka Ďakujem kn-alka. Daň z MV by mla byť do konca januára, nie? Tak snáď nebudú mesiac meškať...
    kn-alka do konca marca, však sa už kukni na finančnú stránku, majú to tam uvedené a aj tu na porade sa o tom už písalo
    Tweety Nie, termín posunuli na 31.3..
    rennka Áno, to som videla. Ale to platí pre tých čo chcú odklad, my ho nechceme. Chcela by som to poslať za to 1 auto čo najskôr, nech už na to nemusím myslieť a môžem robiť iné veci ...
    avalik u DZMV nie je mozny odklad
    veronikasad Zmena do konca marca plati len pre rok 2021
    kn-alka 2021 bude predsa až v roku 2022
    Šimúnová Iveta Na FS je jasná INFO. DP MV za rok 2020 sa podáva do 31.03.2021.
    Jarka 1 Presne ako píše Iveta.
    veronikasad Daňové priznanie podávané v roku 2021... Vcera mi prišlo upozornenie z Kros-u
    rennka Ano, viem. Ale chcela som to poslať v riadnom termíne do 31.1.21, nie v predĺženom. Ale zatiaľ mi to stránjka FS nezobrazuje. Tak som chcela vedieť, či je nejaký problém na mojej strane, alebo či tam formulár naozaj nie je.
    veronikasad Problém ma FS
      zbaliť

    Je povinné oznámenie o zániku daňovej povinnosti k dani z MV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.