Zavrieť

Porady

Mám problém s wifi alebo s PC?

Na mojom notebooku mi nenormálne pomaly načítava stránky. Je záhadou, že nie všetky. Napr. gmail, seriály, filmy načítava hrozne pomaly, ale stránky s receptami, správy nie.

Tiež je divné, že na inom routri (ktorý mám u rodičov), kde sú pripojené ďalšie 4 zariadenia, mi ide internet úplne normálne.

Ale akonáhle prídem domov, internet blbne. K tomu signál mám plný, prístup na internet mám a manželovi ide na jeho pracovnom Desktope internet bravúrne. Na mobiloch nám tiež ide dobre.

Zmerala som si rýchlosť:
Ping 5ms
Download 34,29 Mbit/s
Upload 5,83 Mbit/s

Vôbec tomu nerozumiem. Kde môže byť problém?

Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Problém bude práve WiFi. Pokiaľ ti to "blbne" - je možné, že je rušený kanál, na ktorom tá tvoja WiFi je nastavená - treba si vyskúšať, ktorý kanál je voľnejší.
    BTW: 34 Mbps download - je len o niečo menší, než bežne. Pokiaľ je router (bežný) na 2,4GHz a 20MHz pásme n norme 802.11 g/n - tak tam je max. 54Mbps down. "Sila" signálu v takom prípade nič neznamená - značí len, že celkový signál v tomto pásme je dostatočne silný, ale nič nevraví o rušení kanála od iného routeru (aj od suseda), ktorý tiež ide na rovnakom kanáli.

    Ak máš mobil - stiahni si toto https://play.google.com/store/apps/d...er&hl=sk&gl=US
    - zapneš na ňom WiFi, spustíš aplikácia, načíta všetky dostupné siete v okruhu a ukáže aj na ktorom kanáli bežia (bude tam i tvoja sieť) - a uvidíš, či a kto ruší.... Potom stačí v nastaveniach routeru nastaviť číslo kanála to, ktoré je najmenej obsadené.
    Katka299 Dik Skúsila som appku a áno, sme v tej farebnej spleti kanálov. 14 je najvoľnejšia. Ale kde a ako sa dostanem do nastavení routru?
    misoft Cez mobil sa asi ťažko dostaneš - na PC (káblom pripojený k routeru) stačí v prehliadači do adresného riadku (tam kde naťukáš, keď niečo hľadáš) zadať IP adresu routeru (nevieme aký) napr. 192.168.0.1 a objaví sa stránka administrácie routeru - bude pýtať meno a heslo (často je na štítku na spodku routeru) - potom v časti WiFi, Wireless (alebo aj iné názvy) nájsť nastavenia wifi siete a tam zmeniť číslo kanálu.
    Príklad:
    https://www.ehs.sk/nastavenie-routera-tp-link
    tretí obrázok v návode - Channel - miesto Auto , nastaviť ten voľný.
    Mimochodom kanál 14 neexistuje v našich končinách. Max. kanál 13. Takže sa musíš nastaviť tam, kde je najmenšie rušenie, najmenej susedných sieti.
    V ilustračnom obrázku, čo som dal - by to bol kanál 8,9 - pretože tam je najväčšia medzera medzi sieťami.

    Mám problém s wifi alebo s PC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.