Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku pocas MD a RD

Zdravim, ak si niekto najdete cas, budem vdacna.
26.3.2018 som nastupila na MD (predtym som bola dlhodobo PN od 12/2017)
19.11.2018 som kontinualne presla na RD.
aktualne som na RD, maly bude mat 10.5.2021 tri roky. Mam 38 rokov.

- na kolko dovolenky mam narok za rok 2018? celych 25 dni alebo sa to krati? (v praci mi tvrdia, ze sa to krati)
- mam narok aj na dovolenku pocas rokov, ked som bola na RD?

a este otazka z ineho sudka - uvazujem o ukonceni pracovneho pomeru dohodou s vycerpanim 1 dna dovolenky a preplatenim zvysnej dovolenky. je lepsie pre mna stihnut to vsetko do konca aprila alebo tak ako mi konci RD k 10.5. - v tom pripade za maj mam narok na RP? (ak ano, v plnej vyske alebo krateny?) Podporu dostanem asi az potom za jun, vsak)
dakujem za vas cas.
Jana

Dakujem damy, na zaklade vasich rad som poslala personalistovi takyto mejl:

za rok 2017 mam zvysok dovolenky 11,5dna

a za rok 2018 by som mala mat dovolenku v plnom rozsahu 25 dni, kedze nebola splneny dovod na kratenie dovolenky - a to, ze nemala som zameskanch 100 pracovnych dni. vysvetlenie:

januar 2018: zameskanych 23 pracovnych dni kvoli PN
februar 2018: zameskanych 20 prac. dni kvoli PN
marec 2018: zameskanach 17 prac. dni kvoli PN
26.3.2018 nastup na MD - trvanie do 19.11.2018 - pocita sa ako vykon prace, teda podmienka na poskytnutie dovolenky za rok 2018 splnena, kedze bolo odpracovanych aspon 60 dni
november 2018: zameskanych 10 dni kvoli RD
december 2018 zameskanach 21 dni kvoli RD

SPOLU zameskanych 91dni, teda dovod na kratenie dovolenky podla mna nevznikol a mala by som ju mat v plnej vyske, teda tych 25 dni za rok 2018.
Naposledy upravil dzejna241 : 18.01.21 at 15:57
veronikasad krátenie dovolenky za rok 2018 nevzniklo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    za rok 2018 si spčítaj presne zameškané dni počas PNky a počas RD ... sa mi zdá (od oka), že to nevychádza 100 dní - tak by sa nemala vôbec krátiť, bude zrejme celá dovolenka ( ak by to bolo nad 100 dní - tak sa kráti o 1/12) . to vieš - že materská je ako výkon práce za roky 2019 a 2020 nevznikol nárok na dovolenku.
    ja by som nekončila PP skôr ako končí RD .
    dzejna241 dakujem, tie dni na PN a RD pracovne alebo kalendarne?
    veronikasad pracovné, vrátane sviatkov. PN-ku počítaš len za rok 2018

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Za rok 2018 máš nárok na celú dovolenku - PN + RD netrvala 100 prac.dní, MD sa pre učely nároku na dovolenku považuje za výkon práce - pre istotu prepočítaj
    r. 2019 - nárok na dovolenku nevznikol
    r. 2020 - nárok na dovolenku nevznikol
    r. 2021 - nárok na dovolenku nevznikol

    Ukončenie RD treba zamestnávatelovi oznámiť písomne, mesiac vopred. Počítaj aj s alternatívou, že s dohodou zamestnávatel nemusí súhlasiť, treba to prejednať so šéfom vopred.
    Ak si chceš navýšiť vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti, treba RD ukončiť 9.5. (tento deň uviesť v žiadosti) a na 10.5. požiadať o čerpanie dovolenky (zbytok dovolenky ti zamestnávatel preplatí). 10.5. bude súčasne ukončený pracovný pomer - za predpokladu, že zamestnávatel s ukončením pracovného pomeru dohodou bude suhlasiť. Od 11.5. sa zaeviduješ na UP.
    Naposledy upravil veronikasad : 18.01.21 at 15:32
    Nini44 Dobrý deň vedeli by ste mi pomôcť?
    amestnankyni sa končí RD 08.02.(v trvaní MD, RD s dvomi deťmi od r. 2013) do práce však nechce nastúpiť, až niekedy v septembri ak vôbec nastúpi. Má vlastne ešte zostatok celej dovolenky za tie roky.
    Zamestnankyňa, ktorá je namiesto nej, je na prekážkach z dôvodu uzavretia prevádzky a na ďalšieho sa poberá príspevok "Pracuj, zmeň svoj život"
    Čo by bolo pre ňu najlepšie urobiť, RD pandemický vraj nemôže poberať keď bude mať PP. Jedná sa o rodinného príslušníka, takže hľadáme čo najrozumnejšie riešenie aj pre ZM-ca, aj ZM-ľa.
    Prísť na jeden deň do práce, vyčerpať dovolenku, alebo ísť na úrad práce??? Asi komplikovaný prípad, dúfam že niekto pomôže.
    Ďakujem veľmi pekne.

    Narok na dovolenku pocas MD a RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.