Zavrieť

Porady

Opatrenie 3B a fond pracovného času

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa platené sviatky zahŕňajú do fondu pracovného času ako odpracovaný deň.


Máme zamestnanca, ktorý mal v decembri 10 odpracovaných dní + 11 dní dovolenky + 2 dni platené sviatky.
Ak nerátam sviatky do fondu ako odrobené dni, tak odpracoval menej ako 50% času (10 dní z 23) a nemôžem ho uviesť do výkazu k opatreniu 3B.
Ak sviatky do fondu rátam ako odrobené dni, tak odpracoval viac ako 50% (12 dní z 23) a do výkazu (3B) ho môžem uviesť.
Prikláňam sa k tomu, že sviatky sa zarátavajú do fondu pracovného času ako odrobené dni, ak by inak bol zamestnanec v práci (t.j. je to platený sviatok).


Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    podľa mna nie ak je v hodinovej mzde tiež poberame 3 B a takýchto zamestnancov nedávam do výkazu

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Sviatky, ak ne pripadol pracovný deň, patria do fondu.pracovného času.
    tigy Volala som na infolinku, ešte sa s tým vraj nestretli, mám zavolať za 2 hodiny, tak som zvedavá
    Logicky si myslím, že ak mesačne odmeňovaným zamestnancom to automaticky eviduje ako odpracovaný deň, tak aj na hodinových by sa malo pozerať rovnako, ak majú rovnaký prac. čas (klasických 5 dní v týždni Po-Pi)...
    tigy Takže pani sa vyjadrila, že vo výluke je len prekážka zo strany zamestnanca (OČR, PN) a dovolenka, sviatok tam nie je uvedený, takže ho možem zahrnúť do odpracovaných dní...

    Opatrenie 3B a fond pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.