Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby

Dobrý deň,

Potrebujem požiadať o potvrdenie o zdaniteľných príjmoch môjho bývalého zamestnávateľa u ktorého som robil cez rok 2020, No nikde na stránke nie je kontakt na účtovníčku. Neviete kde ho môžem nájsť a či je firma vôbec povinná na stránku vypísať kontakt? Veľmi nerád by som na firmu šiel osobne nakoľko je to dosť daleko.
misoft Zam-ľ nie je povinný zverejňovať kontakt na svojich zamestnancov - a tobôž už nie ADRESU bydliska. Túto povinnosť majú len orgány štátnej, verejnej správy a samospráv.
Požiadaj oficiálne listom (doporučeným), aby ti bývalý zam-ľ zaslal uvedené potvrdenie - on potom bude (možno) kontaktovať účtovníčku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ťa to neponáhľa - tak nemusíš vôbec nič - zamestnávateľ je povinný ti to poslať - najneskôr 10.3. (inak pokuta)
    Ak ponáhľa (chceš doložiť inému zam-ľovi) - tak sprav ako Veronika píše.
    Ale predtým pozri do papierov, či ti to zam-ľ náhodou nevystavil už pri skončení PP.
    zze/2003-595/39/5
    veronikasad Zrejme nechce čakať do 10.marca
    Katy a R však som napísala - (aj ty ). A je veľká pravdepodobnosť, že ho už má doma (poyerám- že sám si robí DP - nemusí sa až tak ponáhľať)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pošli písomnú ziadost poštou, na adresu zamestnavatela. Kontakt na mzdarku firma zverejňovať nemusí. Ak vo firme pracujes dlhšie, mas ho uvedený na minuloročnom potvrdeni alebo RZD.

    Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.