Zavrieť

Porady

Nová dohoda o pracovnej činnosti ak je zatvorená prevádzka

Ahojte, koncom roka mi skončila dohoda o pracovnej činnosti a od nového roka má zamestnávateľ novú účtovníčku. Kedže prevádzka je stále zavretá zamestnávateľ mi nedal novú dohodu, ale stará účtovníčka ma zahlásila na soc. poisťovni. Ja som to netušila a od 15. 1. sa zahlásila na úrade práce. Môže mi zamestnávateľ dať novú dohodu aj ked je prevádzka zatvorená pre lockdown
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Môže, ale keďže ide o dohodu, musíte sa dohodnúť, minimálne tu novú dohodu musíš podpísať. Žiadaj o zrušenie prihlásenia do SP, hrozí ti vyradenie z evidencie UP.
    Naposledy upravil ivka70 : 24.01.21 at 11:01
    alena123456 Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak si dohodu nepodpisala, tak pracovnopravny vztah nevznikol,
    uctovnicka bez pravneho dovodu odoslala prihlasku do SP, ona ju musi stornovat

    zamestnavatel s tebou moze uzatvorit novu dohodu aj ked je prevadzka zatvorena - ale musite ju podpisat obaja - v tvojom pripade, ak si uz evidovana na UPSVaR, by som dohodu podpisala az den pred skutocnym nastupom do prace
    Naposledy upravil avalik : 25.01.21 at 19:30

    Nová dohoda o pracovnej činnosti ak je zatvorená prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.