Zavrieť

Porady

vymeriavaci základ -podpora

Chcela by som sa opýtať či je podstatné že rodičovská dovolenka trvá do posledného dňa a následne si budem čerpať dovolenku alebo si dovolenku teda návrat do práce nahlásiť ešte v posledný deň trvania rodičovskej dovolenky.
Či ten jeden deň hrá rolu v získaní najväčšej možnej podpory v nezamestnanosti.
14 komentárov     zbaliť
ivka70 a kedy skonci PP?
co myslis cepranie dovolenky pocas RD? ak zacnes cerpat dovolenku, RD skonci, co nema vplyv na poberanie RP
k-a-t-k-a mne ide o čo najvyšší vymeriavaci základ na výpočet podpory
ivka70 a preto je potrebne vediet, kedy skonci PP, kolko dni este budes cerpat dovolenku.
Lebo tvoja otazka takto nema zmysel, subeh cerpania dovolenky a rodicovskej dovolenky neexistuje.

Pocet dni cerpania dovolenky a preplatena dovolenka maju vplyv na VZ, nie to, ci skoncis RD o den skor alebo nie
veronikasad Dopln kedy ma dieta tri roky, kolko mas narok na dovolenku a kedy budeš končiť pracovný pomer.
k-a-t-k-a 3 roky bude mať 22.02.2021, nárok na dovolenku by som mala mať 23 dní.Pracovný pomer chcem skončiť 24.02.2021 , 23.02.2021 som chcela čerpať jeden deň dovolenky.
veronikasad Postup je správny, mesiac vopred oznam zamestnávateľovi ukončenie rodičovskej dovolenky a poziadaj o čerpanie jedneho dňa dovolenky. Predpokladám, ze zamestnávateľ s ukončením pracovného pomeru dohodou suhlasi. Hups, dnes už je 25., ak si tak neurobila, mesačnú lehotu nestihas.. Pracovný pomer treba ukončiť 23.2., inak budeš čerpať dva dni dovolenky.
k-a-t-k-a 22.02.2021 mi končí rodičovská dovolenka teda mám si čerpať dovolenku ešte toho 22.02.2021, alebo stačí 23.02.2021, aby som dosiahla čo najvyšší vymeriavací základ na podporu.
ivka70 uz som ti napisala, neda sa cerat dovolenka pocas RD, to by si musela pisomne oznamit ukoncenie RD k 21.2. , nie netreba to robit (ani by si to uz mesiac dopredu nestihla), staci 23.2. cerpat dovolenku
Tweety D môžeš čerpať len so súhlasom zamestnáv., RD končí 22.2., 23 môžeš čerpať a ak chceš skončiť 24, tento deň ešte D alebo odpracovať.
k-a-t-k-a to je mi jasne, mne ide o to že22.02.2021 mi končí rodičák či mám čerpať dovolenku už toho 22.02 alebo až 23.02.2021, kôli vymeriavacemu základu.
veronikasad Rodičovsku dovolenku u zamestnávatela môžeš ukončiť aj pred dovršením troch rokov veku dieťaťa, nemá to vplyv na výplatu rod.príspevku. Ak chceš skončiť pracovný pomer 22.2., tak oznám ukončenie rodičovskej dovolenky k 21.2.2021 a 22.2. požiadaj o čerpanie dovolenky a týmto dňom bude aj ukončený pracovný pomer
Tweety Katka asi ti to nie je jasné ako píšeš, veď máš jasnú odpoveď, ak RD končí 22.,23. so súhlasom zamestnáv. môžeš čerpať D., čo je na tom nepochopiteľné?
k-a-t-k-a asi som to zle napísala dávka sa vypočíta z vymeriavaceho základu dosiahnutého v rozhodujucom období danom ako dva roky pred zaradením do evidencie. Dba roky budu 22.02.2021 preto sa pýtam či čerpať dovolenku ešte toho 22.02, lebo 23.02. už bude tretí rok.
veronikasad Katka, čí taj poriadne čo ti píšeme, dva roky pred zaradením do evidencie a je naozaj len na tebe ktorým dňom ukončíš rodičovsku dovolenku...Najskor sa možeš zaevidovať od 23.2. (neskor hocikedy)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Staci 1 den dovolenky cerpat po skonceni RD.
    A zvysok dovolenky si nechat preplatit skoncenim PP po tom jednom dni dovolenky.
    Nezabudni, ze ukoncenie RD a nastup do prace si povinna oznamit pisomne zamestnavatelovi mesiac dopredu ... takze to si uz musela urobit.
    A skoncenie PP k 24.2. moze byt len dohodou, s tym musi zamestnavatel suhlasit.

    vymeriavaci základ -podpora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.