Zavrieť

Porady

Zvýšenie materskej

Dobrý deň, som matka na predĺženej rodičovskej dovolenke, momentálne tehotná s druhým dieťatkom. Nie som SZČO. Môžem si nejakým spôsobom zvýšiť materskú dávku? Niečo doplatiť do sociálnej poisťovne (koľko?) Alebo sa to dá len po dohode so zamestnávateľom? Veľmi pekne ďakujem
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Predlzena RD kvoli je zdravotnemu stavu dietata? kedy je termin porodu?pracovala si cez RD na nejaku dohodu?
veronikasad pracovný pomer trvá ? Doplň termín druhého pôrodu
Mila123 Poberáte teraz pandemický rodičovský príspevok?
zuza 74 Dobrý deň, stále mi trvá pracovný pomer, termín pôrodu je 30.03.2021. Prosím, poraďte mi. ďakujem. Dohodu som nemala a predĺžená RD je kvôli zdrav. stavu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Bolo treba riešiť najneskôr v decembri (napr. čerpaním dovolenky v zamestnaní + preplatenie nejakej nevyčerpanej, ak je nejaká, ktorú by sa dalo preplatiť). Teraz už je neskoro.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je termín pôrodu je 30.03.2021, uz zvysenie materskej nedokazes ovplyvnit, je to prilis kratka doba.
    zuza 74 Ide o tú lehotu 90 dní?
    veronikasad Lehota 90 dní je keby si mala nové poistenie a to už nijako nestíhaš. Pokial pracovný pomer trvá, nemôžeš uzatvoriť ani dobrovolné poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.