Zavrieť

Porady

Príjmy z ČR, čo s tým na Slovensku

Príjmy z ČR, čo s tým na Slovensku

Je tu niekto, kto má skúsenosti s daňami v ČR? Osoba je živnostník, FO, trvalý pobyt na Slovensku, daňový rezident SR. V ČR zdedil nehnuteľnosť, ktorú prenajíma ako súkromná osoba. Daň z prenájmu má platiť v ČR? Musí sa tam nejako pre daň registrovať? Vo svojom daňovom priznaní v SR bude tieto príjmy uvádzať a bude to mať vplyv na jeho daňový základ, ktorý má z podnikania v SR? Prosím vás, ak neviete presne a zmysluplne odpovedať, tak nepíšte. Ďakujem vopred
Naposledy upravil ivka70 : 26.01.21 at 15:44 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky, otazky na porade sa nemazu
misoft Účtovníci ma opravia, ale ja to vidím takto: ako majiteľ pozemkov v ČR, platíš daň u nehnuteľnosti tam. Tak isto, pokiaľ ich prenajímaš, musíš daň odvádzať tiež tam. Registrácia (myslím) musí byť - ako daňovník cudzinec. Na SK podáš DP, ale tieto príjmy (zdanené v ČR) vyjmeš z daňovej povinnosti (inak by to bolo dvojité zdanenie).
liveman1 nemá pozemky, ale nehnuteľnosť, prosím ak neviete presne odpovedať, tak nepíšte, ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Daň z prenájmu má platiť v ČR? ano

Musí sa tam nejako pre daň registrovať? neviemake podmienky ma CR na prenajom nehnutelnosti (v SR treba danove islo, cize registraciu), ale musi podat danove priznanie

Vo svojom daňovom priznaní v SR bude tieto príjmy uvádzať a bude to mať vplyv na jeho daňový základ, ktorý má z podnikania v SR? na SR robi DP zo vsetkych celosvetovych prijmov, cize uvadza
ci to bude mat vplyv najeho DZ zavisi, ako si tieto prijmy uplatni.
Prenajima snad nehnutelnost v CR ako fyzicka osoba, nie ako podnikatel ...
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
liveman1 ďakujem, zákony si viem prečítať, prosím nespamujte, potrebujem napísať v odpovedi na moju otázku konkrétny postup
kn-alka už ti predsa konkrétny postup napísali
v ČR si vybavíš české dane, na SR zdaníš české+slovenské dane s tým, že české vyjmeš (vymínusuješ), aby si nedanil 2x

čo sa týka českej registrácie na daň - tam máš daňový úrad, zisti si, čo a ako
ivka70 akoze dakujem by bolo vhodnejsie .... ved ked nechces radu, zisti si sam ...
liveman1 nerozumiem vete - "tam máš daňový úrad", to ako kde?
avalik ak si vies precitat zakony, tak preco si si ich neprecital?
nemusel si ty spamovat na porade pan dokonaly
... alebo si zaplat danoveho poradcu, ak si lenivy
  zbaliť

Príjmy z ČR, čo s tým na Slovensku

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.