Zavrieť

Porady

Zmena SZČO v priebehu roka na ten istý predmet podnikania, v tom istom priestore.

Vlastním samostatný objekt, v ktorom poskytujem ubytovacie služby, mám na to živnostenské oprávnenie. K 30.07.2021 chcem moju živnosť prerušiť.
Od 1.8.2021 chcem dať tento objekt do prenájmu alebo formou zmluvy o výpožičke - synovi. Taktiež od tohoto dátumu - 1.8.2021 by chcel syn poskytovať ubytovacie služby, na čo si chce založiť taktiež živnostenské oprávnenie.
Vzhľadom k tomu, že na letnú sezónu 2021 sa už klienti hlásia v tomto období, je možné, aby si syn založil živnosť už teraz, ale prevádzku by ešte neotvoril? Pretože klienti už v tomto období posielajú zálohy na leto a aby tieto zálohy mohol v účtovníctve zaúčtovať on ? A až k 1.8.2021 by si otvoril a prihlásil prevádzku . Preto až potom, lebo dovtedy tam chcem poskytovať ubytovanie ja.
Bolo by to takto v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze si otvorit zivnost a zatial len preberat zalohy.
    Zivnost moze mat, aj keby nevykazoval ziadnu cinnost.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivustek Ďakujem pekne. Presne tá živnosť by slúžila len na prevzatie záloh a prevádzka sa otvorí až vtedy, keď odhlásim ja.
    marjankaj A ešte aj platenie odvodov.
    ivustek Syn je študent VŠ - denné štúdium a živnosť chce otvoriť prvý krát, takže odvody do SP by platiť namal a do ZP preddavky aké si on určí.
    marjankaj A to odkiaľ máme vedieť?
    ivustek Veď jasné , ospravedlňujem sa.. Zaujímalo ma hlavne to, či to tak môžme spraviť. A úplnosť otázky som už nejak nedomyslela.
    veronikasad V zdr.poisťovni je poistencom štátu, môže si určiť preddavky v nulovej výške. Povolenia na zriadenie prevádzky, ktoré máš na svoje meno asi pre syna platiť nebudú, treba sa včas informovať na hygiene a ďalších inštit.
    ivustek Ďakujem veronikasad. Zisťujem si práve veci okolo toho. V polovici minulého roka sa to malo zmeniť a povolenie z hygieny pri zmene osoby prevádzkovateľa bez zmeny podmienok prevádzky už netreba . Stačiť by malo iba oznámenie. Musím však zistiť, či to platí.
    https://www.podnikajte.sk/zakonne-po...ri-pokracovani
      zbaliť

    Zmena SZČO v priebehu roka na ten istý predmet podnikania, v tom istom priestore.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.