Zavrieť

Porady

Tovar bez znacky

Dobry den.
Vyrabam doma "nieco" a kedze je o moje vytvory dost velky zaujem ( zatisl iba v okruhu znamych) rada by som zacala tieto vyrobky predavat. Je mi jasne ze zivnost je prvorada. Ale mozem tieto vyrobky predavat aj bez mojej znacky? Resp.ak ich mojou znackou "pomenujem" musi byt registrovana? Na registraciu sa momentalne nechytam kedze ta stoji cca 1000e ????*♀️
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadna znacka nie je povinna, mozes sa kludne podpisovat svojim menom, menom firmy alebo aj nepodpisovat.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Samozrejme, že sa môže a aj dá predávať.

    Ale na druhej strane je dobré si vytvoriť svoju značku a pod ňou aj predávať. Ide len o to, aby sa jeden zviditeľnil.
    Registrácia nie je absolútne povinná a ani nutná. Pochybujem totiž, že by našinca niekto kopíroval a predával pod značkou.
    Ono totiž home made výrobky sú zvyčajne robené tak, že čo kus, to originál...aj dva rovnaké kúsky nie sú rovnaké.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matusha7 Mozem teda urobit inernetovy shop a tam kludne moje vyrobky predavat? Pod mojim menom, bez registracie.
    kopretinka Registracie čoho?
    Vieš vôbec,čo to znamená registrovať si značku?
    Vážne si myslíš,že všetci handmade výrobcovia majú zaregistrovanú značku?
    Eshop prevádzkuješ pod svojou živnosťou,nie nejakou značkou.
    Budeš mať kopu roboty a problémov,aby si mala eshop podľa zákona,takže sa sústreď radšej na to,aby si si vyzistila tieto veci.
    buchač Matusha7 (Dnes 11:24) Mozem teda urobit inernetovy shop a tam kludne moje vyrobky predavat? Pod mojim menom, bez registracie.
    ===================
    Toto je zle zadaná otázka...mala by ísť do "podnikania" a nie do "hobby"....a ani nevravím, že pôvodná otázka nebola kompletná.

    Kto sa tu baví o ešope ? Ja veru nie...
    Moja značka je jediná na svete (aspoň dúfam)...a nejaké šopy mám na háku...o daniach ani nevravím.
    Matusha7 Pisala som ze sa na toto ako nedustredim? Zas niekto priliz mudro pozitivne naladeny!
    kopretinka Rob si čo chceš,mne to je jedno.
      zbaliť

    kramare je offline (nepripojený) kramare

    kramare
    Na výrobu hand made výrobkov a ich predaj nepotrebuješ mať živnosť, stačí ak si spravíš konto na: https://www.sashe.sk nafotíš svoje výrobky a čakáš na objednávky. Popozeraj si tú stránku a určite pochopíš ako to funguje. Ja som tam už zopár vecí kúpil, a bol som milo prekvapený kvalitou, cenou ale aj rýchlosťou dodania. Tak veľa šťastia prajem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.