Zavrieť

Porady

ŠFRB - Mladomanželská požička a veci okolo nej

Chcel by som sa opýtať k mladomanželskej požičke na rok 2021 cez ŠFRB. Riešil to už niekto? Trápia ma totiž tri veci ak chceme kúpiť byt cez túto mladomanželskú pôžičku:
1. Koľko (reálne) bude ŠFRB trvať kým nám požičku schváli? Totiž žiadosť na ŠFRB sa predkladá už na konkrétny byt ktorý chceme kúpiť a neviem či nájdeme niekoho kto nám bude držať byt 4 mesiace alebo koľko to vlastne bude trvať kým podáme žiadosť a ŠFRB nám ju schváli.
2. Čo je trocha na hlavu (podľa mňa) je, že ten byt ktorý by sme chcli kúpiť musíme teda rezervovať tým, že podpíšeme nejakú rezervačnú zmluvu s majiteľom bytu kde je samozrejme udaná nejaká pokuta pri odstúpení. Až potom sa rieši schvalovanie pôžičky v ŠFRB čo je trocha choré nemyslíte? Pri hypotéke cez banku, vám banka vie aspoň povedať koľko penazí vám dá narozdiel od ŠFRB ktorá vám to povie v podstate až na konci či daný byt schvaluje pričom nielen mladomanželia musia spĺnať podmienky ŠFRB ale aj ten byt musí splnať podmienky aké nastavila ŠFRB.
3. Žiadosť by sa mala podávať na mestskom úrade. Tu je otázka, že na ktorom keďže žijeme mimo mesta trvalého bydliska u rodiny a byt chceme kupovať taktiež mimo trvalého bydliska a taktiež aj mimo aktuálneho bydliska (u rodiny).

Volali sme na infolinku avšak zrovna milí ľudia tam neboli, takže sme sa akurát dozvedeli čo už vieme.

Vedeli by ste niekto poradiť prípadne pozdielať vlastnú skúsenosť? Ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 31.01.21 at 11:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ŠFRB - Mladomanželská požička a veci okolo nej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.