Zavrieť

Porady

Reklamácia výmeny displeja NTB

Pred týždňom sme dali do servisu ntb s tým, že displej bol biely, tenučké biele čiary, 2/3 horizontálne a 1/3 vertikálne. Výmena 120€, ntb hotový za 30hodín, spokojnosť s časom opravy, nakoľko máme dobu dištančného vzdelávania, dcéra je závislá od PC. Nešlo mi do hlavy, že sklopila displej, na druhý deň ho otvorila a už boli len pruhy....akosi som to preglgol, ntb Dell má tri roky. Tri dni ntb po výmene displeja fungoval. V piatok ho znova zavrela a v nedeľu sa chcela učiť a problém znova....biely, tenučké biele čiary, 2/3 horizontálne a 1/3 vertikálne. Pri nároku na reklamáciu nám technik v servise oznámil, že displej je mech.poškodený a záruku neuznávajú. Je to normálne??? Dcéra má 17 a je veľmi zodpovedná a váži si veci. Môže tam byť iný problém??? Nie som IT odborník, ak viete, poraďte prosím.
5 komentárov     zbaliť
faro1 Po opakovanom zapnutí ntb nabehne? Oprava v autorizovanom servise Dell?
misoft Bolo potrebné vykonať aj inú skúšku. Prepojiť NB s iným monitorom, prípadne TV - cez HDMI - pokiaľ by sa aj TAM objavili tie čiary - tak zobrazovač (display) je v tomto prípade OK, ale na vine je grafika. Žiaľ - málo info o tom, čo je to za NB - DELL je výrobca. Ten NB môže mať dedikovanú grafiku, ale aj len integrovanú - v prípade integrovanej - prakticky výmena dosky (to sa len tak opraviť nedá).
faro1 Už to je podozrivé, že taká istá závada pred výmenou displeja, ktorý v tom bol asi nevinne. V opravovni asi zle diagnostikovali prvú závadu, vymenili dispej a aby nestratili glanc po výmene, tak že vraj mechanicky poškodený.
Maroš _SP Na externom monitore ntb šlape bez problémov
ivka70 Prejavila sa ta ista chyba po vymene displeja, kde zaruku uznali?
Nerozumiem, ako pri rovnakej chybe uz to je iny problem.
Trvajte na tom ,ze chyba sa prejavila znovu, ta ista, takze ide o opakovany problem, ktory zjavne nevyriesili spravne prvou opravou - vymenou displeja. Cize reklamujte uz prvu opravu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  faro1 je offline (nepripojený) faro1

  faro1
  Môže tam byť aj iný problém.....Napríklad poškodená grafika nadmerným teplom keď sa používa ntb položený na podklad, kde sú spodné vetracie otvory zakryté. Vtedy sa môže čip tvz. odlepiť. Potom grafika ntb raz ide a niekedy nie a môže sa to prejavovať bielymi čiarami alebo pruhmi.

  Allan_M je offline (nepripojený) Allan_M

  Allan_M
  Možno sa mal technik pozriet na tzv FLEX kabel, medzi zakladnou doskou a displejom, nakolko ide o vyrazne mechanicky namahany komponent pri otvarani/zatvarani notebooku. Pri tom veku a zanedbatelnej cene sa mal vymenit pri oprave displeja .
  ivka70 02.02.21 08:47 odstránil(a) z Porady

  Reklamácia výmeny displeja NTB

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.