Zavrieť

Porady

Dovolenka - materská a rodičovská dovolenka

Zamestnankyňa išla v novembri 2019 na materskú dovolenku . Z roku 2019 jej zostaloj 8,5 dňa riadnej dovolenky.
V júli 2020 jej skončila materská dovolenka, hneď nastúpila na rodičovskú dovolenku. Do konca roka 2020 neodpracovala 126 dní. V roku jej vznikol nárok na 25 dní riadnej dovolenky, zamestnávateľ rozhodol, že jej nebudú krátiť dovolenku za neodpracované dni. V roku 2021 sa predpokladá, že bude pokračovať na rodičovskej dovolenke, čiže jej nevznikne nárok na riadnu dovolenku. K 31.12.2020 jej zostalo 33,5 dňa dovolenky (8,5 dňa za rok 2019 a 25 dní za rok 2020). Bolo mi povedané, že som jej v decembri 2020 mala preplatiť 5 dní dovolenky a 3,5 dňa by jej zostalo. Keď som jej 5 dní nepreplatila v decembri 2020, že ju mám preplatiť v januári 2021.A 5 dní dovolenky z roku 2020 mám preplatiť v decembri 2021.(To čo je viac ako základná výmera dovolenky).

Bola som v tom, že sa jej dovolenka nebude preplácať, a že si ju môže celú vybrať po skončení rodičovskej dovolenky. Teraz neviem, čo je správne. Zamestnankyňa neprejavila záujem o preplatenie dovolenky, chce si ju vybrať až po ukončení rodičovskej dovolenky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na D , ktorý jej vznikol , jej zostáva aj po nástupe do práce po skončení RD.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Takže jej nemusím preplacať žiadnu dovolenku ? Ked som si vytlačila
    " Rezervu na nevyčerpanú dovolenku, tych 8,5 z roku 2019 sa tam už neukázal.
    veronikasad Pokial pracovný pomer trvá, dovolenku, na ktoru jej vznikol nárok počas MD v roku 2020 nepreplácaš, bude si ju čerpať po skončení rod.dovolenky. To isté platí aj pre dovolenku z roku 2019. Skontroluj či pred nástupom na MD nebola PN a z toho titulu nemala krátenú dovolenku.
    Tweety Nie, netreba nič preplatiť, D si bude čerpať po nástupe do práce, ak PP ukončí, potom jej celú nevyčerpanú D preplatíte.
      zbaliť

    Dovolenka - materská a rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.