Zavrieť

Porady

Účtovanie úroku z bežného účtu

Ako účtujete prípad, keď na konci mesiaca je pripísaný úrok z BÚ napr.20,- Sk a ešte v ďalšom riadku je "oprava" úroku napr. - 0,56 Sk? Prosím o odpoveď s konkrétnymi číslami účtov, pokiaľ sa majú oba riadky účtovať samostatne.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    A prečo nie ?
    úrok 221/662
    oprava -221/-662.

    V zásade je to jedno, lebo ide o nevýznamné sumy. Ale z pricípu si myslím, že mi podľa obchodných podmienok banky priznali nižší úrok a nie je to poplatok banke.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ďakujem Braňo, tú mínusovú čiastku chápem teraz nie ako "omyl" banky pri výpočte úroku, ale ako akúsi sankciu za použitie zmluvne povoleného prečerpania konta na účte - teda možnosť ísť do debetu. Alebo sa mýlim?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aha. Mala by som (resp. môj klient) zistiť vo svojej banke, prečo sa to opakuje každý mesiac. Lebo som detailista na svoju škodu a bojím sa urobiť prešľap .

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Paula hovoríš o TB? Lebo ona zvykne takéto niečo šarapatiť. Ale doteraz som sa o to nezaujímala, čo to, prečo to :-)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vladan, je to TB. Ale môj klient môže podľa zmluvy ísť do debetu, preto som myslela, že ide vlastne debetný úrok.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Paula
    Vladan, je to TB. Ale môj klient môže podľa zmluvy ísť do debetu, preto som myslela, že ide vlastne debetný úrok.
    Paula, keď to ešte dnes stihnem (spojiť sa s naším firemným poradcom v TB), tak dám vedieť, že čoto. Aj my môžme ísť do debetu, ale myslím, že takéto opravy boli aj predtým ako sme debet povolený nemali. Možno ten výpočet má nejakú postupnosť - zistím a ozvem sa.
    Pekný deň

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    takže nemám veľmi presné infošky, ale predsa nejaké sú ...
    Takže tie "opravené úroky" sú úroky z bankového účtu, teda vypočítané úroky z istiny, ktoré vypočítala banka a následne ich "opravila". Nie sú to úroky z debetu, lebo tieto sú počítané PRESNE. Firemná poradkyňa sa mi vyjadrila v zmysle toho, že to môže byť v závislosti od pohybu úrokových mier ...
    ... no Pauli, dúfam, že to na ozrejmenie stačí
    Pekný deň

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ale veľkú námahu si tá firemná poradkyňa s odpoveďou nedala .... Neviem, či je to dosť kvalifikovaná odpoveď od kvalifikovanej pracovníčky banky.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    janaGT
    ale veľkú námahu si tá firemná poradkyňa s odpoveďou nedala .... Neviem, či je to dosť kvalifikovaná odpoveď od kvalifikovanej pracovníčky banky.
    včera som jej volala tesne pred "padlou" a vyjadrila som sa, že mi jej odpoveď stačí - ináč je to strašne ochotná, milá pani a myslím, že "sedí" na správnom mieste ... ak by na to nemala, učite by bola niekde inde

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Tak potom je to O.K., my ako firma máme iné banky, a tam som sa s tým prepočtom úrokov resp. ich opravou nestretla. Ale keď si to z jej odpovede pochopila, tak je to fajn. Ja som to nemyslela s tou reakciou zle, len sa mi to zdalo také nejaké nemastné-neslané.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Nevedia čo na to povedať.Určite to nie je debetný úrok,mne to vysvetlili tak že raz sa úroky rátaju -neviem ako- a druhýkrát je kontrolný výpočet a z toho vzniká oprava úroku.Ale tiež je to zvláštne vysvetlenie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vladan, ďakujem za informáciu.( Prepáč,že až teraz, včera som mala technické problémy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.