Zavrieť

Porady

Danove priznanie typu A

Ahojte,

zaucam sa prave vyplnat tlacivo DPFO A za rok 2020. Konkretne ide o zamestnanca prvu cast roka na pn (5mesiacov) a nasledne 7mesiacov v pracovnom pomere.Ma narok na rocny danovy bonus na dieta nad 6 rokov.
Je moj vypocet spravny prosim?
UPRAVA: Doplnila som presne sumy
Uhrn prijmov 5358,50€
Socialne poistenie 503,64€
Zdravotne poistenie 214,33€
Ciastkovy ZD 4640,53€
NCZD uplatnena od maja do decembra, ale v DP ma narok na celorocnu NCZD t.j. 4414,20€
Zaklad dane 226,33€
Daň 19% 43,00€
Zaplatene preddavky 396,54
Preplatok na dani 353,54€
Rocny danovy bonus na poukazanie spravcom dane 272,64

Celkovo na vratenie od DU 626,18€
Naposledy upravil janulka5595 : 04.02.21 at 05:20 Dôvod: doplnenie presnych sum
4 komentárov     zbaliť
veronikasad to poistné si si vymyslela ? Čitam, že ano, daj si tam sumy zodpovedajúce percentu odvodov do ZP a SP ,,,
janulka5595 Pisala som tam len 'zbrucha' sumy, nakolko uz to zadanie nemam pred sebou, ale zaujima ma len, ci postupujem spravne.
veronikasad Tak nepíš z brucha, keď sa chceš učiť, ale komplexne, vrátane odvodov ... Oprav tie odvody, potom ti to skontrolujeme
Jáááj, tak to je príklad zo školy
janulka5595 Nie je to zo skoly, ja uz do skoly davno nechodim ... :-) Snazim sa sama naucit zaklady, aby som vedela vypomoct dcere, ta uz kvoli stavu niekedy nezvlada, tak chcem pomoct aspon "malickostami". Doplnim do zadania presne sumy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Danove priznanie typu A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.