Zavrieť

Porady

Vrátenie zálohovej platby v inom mesiaci

Ak mi dodávateľ vráti zálohovú platbu za neposkytnutú službu, ale až v ďalšom kalend. mesiaci (platba v jan.2021, vrátenie febr.2021), musí mi vystaviť daňový doklad k prijatej platbe a následne dobropis (alebo storno faktúry?), alebo stačí vrátiť platbu a ja si to vysporiadam len účtovne (221/314)?
Vopred ďakujem
4 komentárov     zbaliť
marjankaj A prečo sa s tým zaťažuješ ty? Nech si to rieši dodávateľ.
tigy Lebo to chcem mať kvôli DPH v poriadku
marjankaj Veď ty máš na to dosť času do decembra.
tigy Išlo mi skôr o to, či ten doklad musí vystaviť, alebo nemusí, ak sa peniaze vrátia, keďže k dodaniu služby vôbec nedôjde...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak platiteľ dph prijal platbu vopred v januári, do 15 dní od prijatia platby musí vyhotoviť doklad k prijatej platbe, teda ešte v januári.
    §19 Zákona (4)Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
    tigy Ďakujem za odpoveď, ale ak už teraz vieme, že nedôjde k dodaniu služby a platba sa vráti, platí to aj v tomto prípade?

    Vrátenie zálohovej platby v inom mesiaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.