Zavrieť

Porady

Praca vo sviatok 6.1. a nahrada mzdy za pracu vo sviatok

Dobry den, prosim Vas, ako mi ma byt vyplateny odpracovany sviatok? V januari som odpracovala vsetky pracovne dni, boli tam 2 sviatky, z toho jeden som odpracovala - 6.1., cize som odpracovala 19prac dni + 1 den odprac.sviatok. Zamestnavatel sa riadi Zakonnikom prace. V paske mam za tento sviatok nahradu 100%, ale nerata sa mi naviac ako nadcas. Je to tak spravne? Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak ste odrobili bežnú zmenu, ktorá pripadla na sviatok, nie je to nadčas. Neviem ,či máte mesačnú, ci hodinovú mzdu. Za odpracovaný sviatok ste mali dostať bežnú mzdu a príplatok za prácu vo sviatok 100 percent priemeru.
    Andrea Radicova Tak je to ok, dakujem, ja len som nevedela, ci sa nahodou dni prac.pokoja neriesia rovnako ako vikendy. Mam mesacnu, cize tam som to mala zaratane ako odpracovne a plus 100%. Vdaka.

    Praca vo sviatok 6.1. a nahrada mzdy za pracu vo sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.