Zavrieť

Porady

Predaj nehnuteľnosti a pozemkov a DPH

Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Firma s.r.o. platca DPH chce predať budovu určenú na podnikanie aj s pozemkami. Firma nadobudla budovu v roku 1994 a v roku 1995 bola robená rekonštrukcia v hodnote vyššej ako cena budovy. V roku 2000 bola robená plynofikácia budovy. Odvtedy neboli robené žiadne úpravy na budove. čiže od poslednej upravy prešlo 20 rokov. Môžem budovu predať bez DPH podľa §38 alebo radšej s DPH s prenosom daňovej povinnosti. Je možnosť úplného oslobodenia? Alebo sa stále na to vzťahuje § 54 a teda by som musela vratiť pomernú časť odpočítanej DPH..Kupujúci má možnosť kúpiť budovu na firmu ako platca aj neplatca DPH. Asi je lepšie predať na platcu DPH aby sa nemusel stať platcom kvôli vysokemu obratu. Prosím poraďte... Dakujem Nikto nevie poradiť??? Prosím
Naposledy upravil Džejn : 11.02.21 at 09:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predaj nehnuteľnosti a pozemkov a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.