Zavrieť

Porady

nárok na daňový bonus

Zamestnankyni bol uplatnený daňový bonus na dieťa vo firme, kde pracovala tri mesiace, ale zárobok za celý rok nebol 6-násobok minimálnej mzdy, teda jej nevznikol nárok na daňový bonus, bude si sama robiť DP, musí tento bonus vrátiť, ako nesprávne vyplatený zamestnávateľom? Ďakujem
Naposledy upravil Monika1009 : 09.02.21 at 18:39
veronikasad poberala pandemické ošetrovné ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    niekedy by stačilo prečítať si zákon:

    §33 Daňový bonus


    (7)
    Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.
    Monika1009 Ďakujem
    Monika1009 na základe čoho?
    Tweety Zákona

    nárok na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.