Zavrieť

Porady

Inštálacia staršej tlačiarne HP

Ahojte, mám problém nainštalovať tlačiareň HP Laser Jet M1132 MFP na PC Lenovo Think Centre (i5, Win 10...). Je to staršia tlačka ale na Laptopy HP mi to natiahlo v pohode. Inštalovala som driver, reštartovala som PC... a nič. Tlačku mi stále ukazuje len medzi "ostatnými zariadeniami", nie medzi tlačiarňami
Naposledy upravil papricka333 : 18.02.21 at 20:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ak nenajdes oficialny driver (ovladac) na win 10) skus zohnat aspon na WIN 7 alebo novsi(win8,..),nasledne musis windows 10 restartovat do rezimu : Inštalácia digitálne nepodpísaných ovládačov . manualne pripojis ten ovladac(urceny na win 7,8,..) k tlaciarny oznacenej ako ostatne zariadenie , nasledne prejdi do ponuke ,,tlaciarne a skenery,, a tam musis pridat manualne tlaciaren,skus ju dat hladat,ak ju nenajde musis ju tam pridat rucne cez tlacidlo(pozadovana tlaciaren nie je najdena) ,potom vyber poslednu ponuku(tusim pridat sietovu alebo lokalnu tlaciaren ),nasledne ty da zoznam tlaciarny ty si vyberies tu svoju vyberies zo zoznamu,a pridas ju ako virtualnu,a zadas port USB0005 (tusim ten je robeny ako virtualne tlaciarne..) a hola ide ako nic.. (niekedy po niektorych uprgrade windowsu to musis zopakovat opat +- 1x rocne)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Malá poznámka: pokiaľ ju dá ako virtuálnu - nemusí fungovať ani po tomto postupe. Potom nech skúsi port USB 0001 a tam priradí tú svoju tlačiareň. Potom ju len zvoliť ako predvolenú a mala by tlačiť.

    Takto som natlačil do W10 ovládače + obslužný SW pre HP1050A (z roku 2013) a nastavil som USB0001. Ovládače boli z mojej zálohy ovládačov pre W7.
    Poznámka 2: Na stránkach HP sú ovládače nekategorizované podľa názvu OS (W7, W8, W10...), ale pdľa variantu OS (32, 64-bit) ´- na viacerých, nie u všetkých - nenapísala PRESNÉ označenie tlačiarne - HP Laser Jet MFP je viacero druhov.
    besttracker som sa zle vyjadril,ona neni virtualna,ale sa pripaja do virtualneho portu USB0005 ... riesil som takto par starsich tlaciarni(min 10-15r )na WIN 10,a vzdy trebalo ju davat ze je pripojena na USB0005 pritom nerozhodovala v ktorom porte bola v PC dana.....ale ved moze skusit vsetky USB co jej tam ponuka je ich tam tusim 6 ci 8...
    misoft Ja pre zmenu mám v USB0001 - ale to je jedno. Ide o to, aby vôbec fungovala .
    papricka333 och až teraz som si všimla..???? je to typ M1132MFP
      zbaliť

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Na oficiálnej stránke podpory:https://support.hp.com/cz-cs/drivers si stiahni originálny softvér k tvojej tlačiarni. Pri inštalácii ťa upozorní kedy máš počas inštalácie pripojiť tlačiareň k počítaču.

    Inštálacia staršej tlačiarne HP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.