Zavrieť

Porady

Notebook sa prestal dobíjať a nechce sa zapnúť ani po výmene adaptéra

Dobrý deň,
mám starší notebook Sony Vaio, ktorý už dávnejšie nevydržal fungovať na batériu, musel byť zapojený do elektriny. Nedávno sa začal počítač z ničoho nič vypínať, jednoducho zrazu zhasol. Keď som ho znova zapla, všimla som si, že sa nenabíja, hoci je zapojený do elektriny - počítač hlásil, že funguje na batériu, nenabíja sa a zrazu len zase zhasol. Časom sa koncovka adaptéra, ktorá sa zapája do počítača ošúchala a trochu zdeformovala, tak som si myslela, že problém je v tom. Kúpila som nový adaptér, podľa predajcu ide o originál určený na tento môj počítač (aj tak vyzerá), ale po zapojení do počítača sa nič nezmenilo. Nemôžem ho spojazdniť.
Vedeli by ste poradiť, v čom by ešte mohol byť problém?
Ďakujem.
Naposledy upravil hana_ : 12.02.21 at 18:50
IMG_9055.jpg  
10 komentárov     zbaliť
buchač Poviem asi takto. Zároveň sa opýtam...koľko stál adaptér ?

Mal som zo tri NTB a pri dvoch sa vyskytol rovnaký problém.
Vzal som mašinu do servisu na diagnostiku. Cena za prehliadku bola 10-15€ (preto sa pýtam na cenu adaptéra).
Mechanik mi povedal, že čo je vo veci...a v oboch prípadoch som usporil aspoň sumu za špekulatívne vyhodenie peniaze, za rady cez internet. Lebo v konečnom dôsledku som si kupoval vždy nový NTB, nakoľko oprava starého išla do stoviek, čo sa pri dnešných cenách nových ntb absolútne neoplatí.
hana_ No veru, adaptér stál viac než Vaša prehliadka. Chcela som sa vyhnúť tomu, že v týchto časoch budem chodiť po servisoch, tak som to riskla, ale asi sa tomu nevyhnem. Ďakujem za radu.
faro1 Batériu vyber z notebooku, aj tak nemá žiadnu kapacitu a používaj notebook ako stolný počítač bez batérie. Batéria sa vyberá na spodnej strane, to zvládneš. Potom skús zapnúť notebook, mal by nabehnúť.
bodliak "vyhodenie peniaze, za rady cez internet" - aj tá jeho je cez internet
buchač bodliak (Dnes 17:05) "vyhodenie peniaze, za rady cez internet" - aj tá jeho je cez internet
===============================
Ty buzerant managersky....šak ty ani len čítať - pochopiť text nezvládaš...proste si len debil.

Ty si až taký chuj, že nemáš ani len šancu poradiť...
hana_ Ďakujem za radu, skúsila som, ale vybratie batérie žiaľ nepomohlo.
misoft Pokiaľ sa batéria nenabíja ani po "výmene" adaptéra - na vine je buď výkon adaptéra alebo je chyba vo vnútri. Buď batéria je stará a teda už nereaguje ani na nabíjanie - vymeniť batériu, alebo je chybný napájací blok v NB, ktorý nevie identifikovať batériu a teda aj nabíjať, alebo je poškodený tak, že jednoducho už "neprepne" na nabíjanie.
Ďalšia vec: mohli tvrdiť, že ne adaptér vhodný pre Sony Vayo, ale niektoré druhy majú 90W adaptéry, tebe možno predali 64W, alebo 76W adaptér a ten naozaj nemusí stačiť napájať a zároveň dobíjať.
Uveď aký príkon má ten adaptér a presný model Sony Vayo - dá sa presne dohľadať.
hana_ Ďakujem za info. Pridala som do otázky fotku starého (hore) a nového (dole) adaptéra.
buchač hana_ (Včera 19:52) Ďakujem za radu, skúsila som, ale vybratie batérie žiaľ nepomohlo.
======================
Na rady podliackeho chuja nesmieš dávať...on neradí, on sa len o to snaží...a aj to tak vyzerá.

Je to len sprostý manager, ktorý má :
- 103 bodov
https://www.porada.sk/member.php?u=429
misoft Ten starý je identifikovaťelný podľa NSW24063 - má príkon 90W https://skr.sk/W9OCT
Ten nový - žiaľ - je všeobecne používaný pre viacero NB - podľa SADP CM-2 je ako náhrada pre ASUS, TOSHIBA, SONY... ale aký príkon skutočne má - nikde u tých náhrad nepíšu. Takže je celkom možné, že príkon nie je 90W. https://skr.sk/87CvR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Notebook sa prestal dobíjať a nechce sa zapnúť ani po výmene adaptéra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.