Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie daní ?

Dobry den, za minulý rok som pracoval cely rok a 15 tyždnov som bol PN, vratili mi čiastku okolo 10 eur, v minulosti mi za podobnu dobu Pn vracali ovela väčšiu čiastku
Mila123 priložte údaje, t.j. HM, poistné, DDS , zaplatený preddavok na daň, vyplatený DB, bol aj príspevok na kúpeľnú starostlivosť? 13. a 14. plat bol vyplatený? rekreačný príspevok? daňový bonus na úroky? (asi nie, lebo preplatok z RZD by bol vyšší)......odpočet na manželku asi tiež nebol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ešte ti nemohli vracať žiadne dane za minulý rok .
    Či budeš mať preplatok dane a koľko - tak to závisí od tvojich zdaniteľných príjmov v minulom roku - a či vôbec si nejaké dane platil?? vypočítaš si to sám v DP - resp požiadaš zamestnávateľa o RZD.
    Ja PREDPOKLADÁM, že budeš mať daňový preplatok, pretože si bol viac mesiacov bez príjmu ( vplyv NČZD) . Ale je to predpoklad. Pri vysokom príjme ti môže výjsť aj nedoplatok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rasťo79 Samo, myslel som rok 2019, nie 2020
    Katy a R nuž najskôr napíš, že či si mal a koľko preddavkovú daň za rok 2019 ... lebo už som sa aj s takým stretla, že sa niekomu videlo málo preplatok na dani 30 eur - a za celý rok viac ani nemal strhnuté
    veronikasad Hrubú mesačnú mzdu mas kolko?
      zbaliť

    Mám nárok na vrátenie daní ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.