Zavrieť

Porady

Odmena za predaný tovar zaúčtovanie

Dobrý deň.. Prosím o radu... Ako zaúčtovať retrospektívnu odmenu (za ročný predaj tovaru), prišlo len vyúčtovanie s kladnou čiastkou, ktorá už bola pripísaná na účet... Ide o SRO účtujú u v PU...
Vopred ďakujem ....
Naposledy upravil majaze : 15.02.21 at 13:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majaze Áno presne to som pozerala, ale nie je mi to vôbec jasné, ako by som to mala zaúčtovať... nie je k tomu žiadna fa ani dobropis, tak neviem prečo by som tam mala zohľadňovať DPH...príde mail s textom vyhodnotenie retrospektívnej odmeny s uvedenou sumou a to je všetko..
    potrebovala by som poradiť konkrétny účtovný zápis...
    janulka5595 Podľa mňa ste mali dostať dobropis, aspoň tak to stále fungovalo u nás...
    A čo teda s DPH? Tá tam podľa môjho názoru určite patrí... aj keď je to množstevná zľava
    majaze Podľa mňa sa to neberie ak množstevná zľava, je to odmena na základe zmluvy o obchodnej spolupráci na základe skutočne zrealizovaného obratu...
    mondes Presne tak. Musíte si to vyčítať z tej zmluvy. Ide o odmenu, nie zľavu. Tiež to riešim,, ale v JÚ.
    majaze ďakujem, musím si tú zmlúvu prejsť, a nájst nejaký spôsob ako to zaučtovať.. zrejme to pôjde cez pohľaávky...
    MartaSk Taktiež mi pristáli na účte eurá, až neskôr sa ku mne dostala zmluva o obratovej odmene od dodávateĺa.. ide mi hlavne o dph? Ako ste to riešila?
      zbaliť

    Odmena za predaný tovar zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.