Zavrieť

Porady

Materská dovolenka podmienky?

Dobrý večer, chcem sa opýtať k mojej situácii. Od Júla 2020 som zamestnaná na pracovnú zmluvu ale s odpracovaním len 1 hodiny denne. Pred tým som bola od Júna 2018 na materskej dovolenke a následne na rodičaku. Momentálne som tehotná ale dostala som dobrú ponuku práce na 3 mesiace za výhodne podmienky. Chcem sa teda opýtať. Ak sa zamestnám na 3 mesiace s plným príjmom (800 eur) bude mi vychádzať materská z toho platu? Uzná mi socialka matersku na základne odpracovaných 270 dni aj keď to bola len hodina denne? Aká je minimálna dlžká plného príjmu ak chcem aby mi uznali matersku z plneho príjmu?

Momentálne mám príjem zo zamestnania cca 70 eur mesačne z čoho si aj odvádzam, to viem, že mi nevychádza suma materskej (respektíve rodičak je vyšší a teda by mi priradili rodičak) ale keď si teraz navýšim príjem urobia mi priemer alebo budú počítať posledný príjem z poslednej firmy?

Ešte dodám, že som zamestnana v jednej firme a prestupujem do druhej.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad kedy máš termín pôrodu ?
veronikasad Pracovný pomer v novej firme po nástupe na materskú bude trvať ?
GabrielaV Termín pôrodu mám 24. júla. T.j. materská mi začína cca 12 júna.

Nástup do firmy môžem už hneď ale som predbežne dohodnutá na 1.ho marca. Ak sa teda zamestnám 1ho marca budu sa mi počítať všetky dni z mesiaca? Budem zamestnaná od 1. marca do nástupu na matersku s tým, že pracovať budem 8 hodín denne okrem soboty a nedele. Ale budem si uvádzať mesačnú mzdu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Podmienku na nárok na materské máš splnenú. Ak chceš, aby bola dávka počítaná z nového poistenia - tak musí trvať 90 dní do nástupu na materské - (platených) .. a ukončiť ten pôvodný PP (môžeš niekedy počas trvania toho nového PP)
    https://www.autora.sk/zz/2003/461
    GabrielaV Ak budem mať pracovnú zmluvu od 1. Marca a nástup na matersku mám okolo 12. Júna. Bude sa mi do 90 dní počítať aj víkend ak budem odvádzať odvody z mesačnej mzdy?

    Ďakujem za link, už som to hľadala ale nebolo mi to celé jasné.

    Ešte jedna otázka ak by ste bola taká dobra. Ak nastúpim do práce na plný pracovný pomer (40 hodín tyždenne) a poberám medzi tým rodičak, je potrebne informovať úrad, kde sa bude dieťa zdržiavať kým budem v práci?
    Katy a R Tak malo by stačiť aj od1.3. - ak nebudeš mať PNku ... ale aj skôr by som ja nastúpila. len nezabudni na to ukonečenie starého PP. (aby ti nerátali z tých 70 evri) . RP dostaneš normálne aj pri PP - s tým oznamovaním neviem (dakto doplní?)

    Materská dovolenka podmienky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.