Zavrieť

Porady

Vedenie evidencie - dohodári

Ahojte,

vediete si na dohodárov (DoPČ, DoVP, DoBPŠ) osobitne evidenciu, alebo ich máte spolu so zamestnancami zamestnanými na HPP?
veronikasad čo rozumieš pod osobitnou evidenciou ?
janulka5595 Uchovávanie dohôd, RLFO, podkladov, príloh, atď. v osobitnom zakladači a osobitné účtovanie resp. evidencia pod iným "strediskom" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zalezi ci velka ci mala firma
    - ak velka, tak sanon na personalistiku dohodarov zvlast, kedze vzdy mam dohody do 31.12 ... a v sanone bud len abecedne alebo este aj oddelene strediska ak mi organizacne funguju strediska - nemam stredisko HPP a stredisko dohody

    na mzdy tiez samostatny sanon a v nom po mesiacoch podklady a spracovane mzdy a na vrchu MV, VPP, prehlady, RLFO, ELDP, OZN. do ZP oddelene podla institucii - u velkej firmy RLFO, ELDP a OZN tlacim aj do personalistiky
    janulka5595 Ďakujem, takže ani pre prípadné ďalšie výpočty (napr. vo výrobe pri výpočte réžie atď) nemáte osobitne dohodárov a HPP účtovaných?

    Zatiaľ som sa stým ani ja nikde nestretla, avšak po novom neustále prepočítavame réžiu a k tomu by asi bolo lepšie účtovať o mzdách dohodárov osobitne, nie spolu s HPP (plus ešte rozčleniť pracovníčky vo výrobe od pracovníčok v kancli)
    avalik tak ale system si musite nastavit vy

    Vedenie evidencie - dohodári

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.