Zavrieť

Porady

Minimálna mzda pre študenta v roku 2018 - možné opraviť?

Ahojte,

teraz mám chrobáika v hlave ohľadom týchto dôhôd so študentami - tak kontrolujem aj minulé roky čo konateľka pouzatvárala dohody s brigádnikmi.

Našla som jendu dohodu so študentkou za rok 2018. V tom roku bola stanovená nejaká minimálna hodinová mzda študenta pracujúceho na DoBPŠ? Už sa k tomu na nete neviem dopátrať.

V dohode uviedli mzdové podmienky ako 2,62€/na hodinu

Či je to správne, alebo nie.
Ak to nie je správne, už to asi spätne po nej neopravím, že?
Ďakujem
Dáša_ len tak na okraj - niekto ťa požiadal o kontrolu roku 2018? Ako isto by som si vedela nájsť lepšiu robotu, ako kontrolovať veci x rokov dozadu. Nepridávaj si zbytočne robotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Každý zamestnanec má v zmysle § 119 ods. 1 Zákonníka práce právny nárok na mzdu najmenej vo výške minimálnej mzdy. Inštitút minimálnej mzdy upravuje zákon č. 663/2007 Z. z. o minimálnej mzde v znení neskorších predpisov. Tento zákon sa vzťahuje nielen na zamestnancov v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu, ale od 1. januára 2013 aj na fyzické osoby, vykonávajúce pre zamestnávateľa práce na základe niektorej z dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohoda o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov a dohoda o pracovnej činnosti).
    https://www.employment.gov.sk/sk/pra...inimalna-mzda/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Ďakujem Ivka, aj toto som čítala. Dá sa to spätne ešte nejak opraviť po nej alebo to už nechať tak? Ak by bola kontrola, nech si to obhajuje?
    ivka70 Teoreticky vidim len moznost upravit pocet hodin, aby vysledna odmena sedela na minimalnu mzdu?
    janulka5595 Ano aj ja som videla len tuto moznost, pocet odpr. hodin sa mi aj tak asi nikde vo vykazoch neodrazi, ak to zmenim ze? Dakujem
    janulka5595 Ivka, ale dohodu už asi nezmením, že? Tých uvedených 2,62€/hod čo do nej vpísala. Či môžem opraviť aj to?
    Opravím na 2,759€ (min.hod.mzda v 2018) a doplním text + výkonnostné prémie?
    Lebo odmenu nebude mať presne počet hod x min. mzda tak aby mi to sedelo?

    NA výplatnej páske má počet hodín, počet dní a v jednej sume odmena za DoBPŠ (nemá rozpis mdzu za odpr. hod + prémie).

    Bude to ok?
    ivka70 Koser to opravovat spatne dozadu samozrejme nie je, rozhodnutie je na tebe, ak do toho chces vrtat ....
      zbaliť

    Minimálna mzda pre študenta v roku 2018 - možné opraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.