Zavrieť

Porady

Opatrenie č.2 - učtovanie JU

PORADA-ci, dotaciu č.2 som učtoval v r 20 - mesačne ako- príjem neovpl. ZD iný.
Teraz mam celú sumu dotacie natvrdo preúčtovať v ramci uzav.operácii cez ID - ponížiť Výdavky ovpl. ZD ?
Takto mam chápať usmernenie a pokyny ??

či toto platí len tam ,čo účtovali dotaciu ako príjem Ovpl ZD ??
Naposledy upravil MIŠO T : 17.02.21 at 08:09 Dôvod: dopln
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka len mňa je chyba, alebo aj ostatným obe stránky ukazuje chybu?
    MIŠO T neda sa otvorit
    MIŠO T našiel som to cez kros stránku, ale--- ked učtujem nezdanitelný príjem, prečo ešte ponižovať zdaniteľný výdaj ?? nem chapem
    Monča Tak aby to bolo vyrovnané a dopad nulový. Keď príspevok išiel do PNZD, tak v takej výške ako bol poskytnutý príspevok je potrebné teraz ponížiť výdavky.
    Ak bol príspevok použitý na osobnú potrebu, tak užje jeho použitie zaúčtované ako VNZD ako osobná spotreba. Ak bol použitý na výdavky súvisiace s podnikaním, treba ponížiť výdavky. Vyhnúť sa položke odvody SZČO, lebo Vám to nebude sedieť s kolonkami v DP,kde máte uviesť skutočne zaplatené odvody a s platbami evidovanými na SP a ZP.
    Preto na konci roka z výdavkov - z ostatných ako réžia, nájom napr. vylúčiť takú sumu ako boli poskytnuté príspevky v rámci opatrenia č. 2.
    Môžete vylúčiť aj mesačne, ak presne viete, na čo ste použili.
    MIŠO T ok, takže na koci roka , celú sumu dotacie natvrdo preúčtovať v ramci uzav.operácii cez ID - ponížiť Výdavky ovpl. ZD - iné
    keďže zaklad dane mam 0 - zmení sa vlastne iba udaj vo výkaze PRIJMY a VYDAVKY - nikde viac
    veronikasad Takých opatrení tejto vlády je viac ... Aj keď dotácia nie je zdanitelný príjem, v konečnom dôsledku základ dane ovplyvní. Akurát nevstupuje do príjmu pre posudenie nároku na dotáciu v ďalšom období ...
    Tiež som to opravila jednou sumou cez interný doklad, tak ako píšeš. Správne by mali byť vylúčené sumy v jednotlivých stlpcoch, ak vedieš JU. Ale to bude poriadny chaos v poisťovniach, ak stornuješ odvody.
    MIŠO T do takej operácie / odvody/ sa určite nepúšťam.
    veronikasad Základ dane nula budeš mať aj po vylučení výdavkov v sume dotácie ?
    MIŠO T ano
    Ester plus S tým stornovaním výdavkom pri prijatí dotácie je to čudné. Ak mám zostatok na účte 0 a príde dotácia 810 € tak je jasné, že výdavky na poistenie som mohla uhradiť jedine z dotácie, tak tie výdavky budem krátiť. Ak ale mám na účte 10000€ a dostanem dotáciu 810 € tak výdavky hradím z peňazí naakumulovaných pred prijatím dotácie, takže výdavky by som nemala krátiť.
    veronikasad Vylucenie vydavkov nema nič spoločné so zostatkom na tvojom účte. Robíš to cez ID.
    Ester plus Aj tak si myslím, či to finančná správa chápe správne. Toto sú dotácie na pokles tržieb a nie na krytie výdavkov, ako sme klasický zvyknutý pri dotáciach na mzdy. Ak niekomu klesly tržby tak možno mu zostalo na odvody, nájomné ale nie na jeho výplatu.
    veronikasad Odkedy ma živnostník výplatu?
      zbaliť
    ivka70 15.06.21 10:47 odstránil(a) z Porady

    Opatrenie č.2 - učtovanie JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.