Zavrieť

Porady

Daňový bonus na zaplatené úroky

Ahojte. Doteraz si nikto zo zamestnancov neuplatňoval daňový bonus na zaplatené úroky, preto by som sa chcela uistiť či to chápem správne. Zamestnanec doniesol potvrdenie z banky, v ktorom je uvedené, že žiadosť o úver bola podaná dňa 20.02.2020, úver na bývanie sa začal úročiť dňa 11.03.2020 a výška úrokov zaplatených na bývanie za rok 2020 predstavuje sumu 151,48€. Ak tomu chápem správne, toto potvrdenie mi stačí na uplatnenie daňového bonusu na zaplatené úroky a už nemusím zisťovať splnenie podmienok príjmu a veku (aj keď vek spľňa dĺžník aj spoludĺžník). Sumu počítam ako 50% zaplatených úrokov a teda 75,74€? Ďakujem.
Naposledy upravil milagros208 : 17.02.21 at 11:35
olgaolga milagros208 a prečo 50% ?
milagros208 Pretože daňový bonus na zaplatené úroky je vo výške 50% zaplatených úrokov za rok, max. 400€ za rok. V mojom prípade je to maximálne 333,33€, keďže to je pomerná časť za desať mesiacov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nemusis zistovat ani to nemas robit, ci uver splnal podmienky, to uz zistovala banka v case jeho pridelenia a bez toho by take potvrdenie nemali.
    milagros208 Ďakujem.

    Daňový bonus na zaplatené úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.