Zavrieť

Porady

montáž rebríkového radiátora

dobrý deň. potreboval by som poradiť. Montoval som v novom byte rebríkový radiátor. V kúpelni bola urobená predpríprava, teda dve rúrky zakončené ventilom. Podla toho som si našiel na internete že je to 4 cestný ventil VUA 40. Radiátor som namontoval otvoril ventil , riadne odvzdušnil. Bolo potrebné natlakovať systém, nakoľko kotol hlásil pokles tlaku v systéme. Urobil som aj to, avšak napriek tomu do radiátora neprúdi teplá voda. Kde môže byť chyba, ďakujem.



Zabudol som kontrolovať rozdeľovač, moja chyba. Okruh na radiátor je vypnutý. stačí otvoriť ten ventil? Aký prietok by som mal nastaviť, ďakujem.
Naposledy upravil Drazen94 : 18.02.21 at 09:06
received_227307599109628.jpeg  
received_776345509641615.jpeg  
1/1
faro1 Otvor ventil do kúpeľne, prietok si na začiatku nastav do približne strednej hodnoty. Neskôr si podľa teploty v priestore kúpeľne prietok uprav.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A na tom 4 cestnom ventile sú otvorené oba ventily? Je vo vykurovacou systéme čerpadlo?
    faro1 Je tam len jeden ventil.

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Drazen94
    Radiátor som namontoval otvoril ventil , riadne odvzdušnil.
    ----------------------------------------------------------------------------
    Na ventile je od výroby krytka. Ak je tam tá krytka, a nie termostatická hlavica, tak otvorenie prívodu je tú krytku úplne nasilu zatiahnuť doprava. Tým, že si krytku otočil doľava, podľa teba do otvorenej polohy, si uzatvoril prívod cez ventil.

    montáž rebríkového radiátora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.