Zavrieť

Porady

Izolácia medzi oknom a murivom, vlhnutie, únik tepla

Dobrý deň. Kúpil som 5 ročnú novostavbu. Mám trochu problém s rámom okien. Všade sa nám robia trhliny medzi rámom a murivom (viďte foto). Taktiež máme problém v tejto zime s rosením okien a myslím si že to je aj kvôli takýmto trhlinám. Verím tomu že aj únik tepla je veľký... Taktiež máme podobné trhliny aj pod parapetov (vidte foto) ale to sa na jar pokúsim vyriešiť silikónom.
Možno menší problém bude práve s tými trhlinami medzi rámom a murivom. čo bude najlepšie na toto odstránenie? Počul som o hydroizolačných tenkých páskach ktoré by mi mali pomôcť aj na to rosenie. Pásku by som už len pretrel bielou farbou a malo by to pomôcť, alebo sa mýlim? Máte s tým nejaké skúsenosti?
Za každú radu vopred ďakujem.
Naposledy upravil kralovic248 : 18.02.21 at 10:05
20210216_100223.jpg  
20210216_100313.jpg  
20210216_101003.jpg  
20210216_101037.jpg  
1/1
buchač Hm...ale foto nejak nevidno.
kralovic248 Pardon. už by to malo byť v pohode.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Trhliny mi pridu dost male, tadial bude zanedbatelny unik tepla. Je to skor esteticka zalezitost. Treba investovat asi 3,80€ a kupit akrylovy tmel stukovy, najlepšie v tube podobnej ako silikon a opravit priamo tym.

    O roseni okien je tu strasne vela tem skus pohladat. Treba vetrat, potom kurit, a zvyknut si, ze sa rosia.

    Izolácia medzi oknom a murivom, vlhnutie, únik tepla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.