Zavrieť

Porady

Poistenie nehn. a domácn.-prečo mne vychádza tak vysoká suma poistenia?

Ahojte, nerozumiem prečo mi vychádza tak vysoká suma poistenia. Viete mi prosím poradiť v tejto veci poistiek?

V allianzi mi vypočítali (všetko už so zľavami) 160 eur, Uniqa 140 eur, Generali 130 eur. Je to za poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti spolu.
Lokalita BA-Ružinov, byt je malý, rozloha 40m2 + 1m2 pivnica + 4m2 loggia. Kúpna cena s komplet zariadením 182tis.
Všetci známi platia okolo 100 eur. Pre porovnanie, kamoš kúpil väčší 75m2- 3 izbák v novostavbe v Ružinove BA za rovnakú cenu (pred 2 r. z papiera) a dnes mu poistka vyšla v allianzi na 130 eur max. Ja mam 32r.stavbu, byt je ale po kompletnej rekonštrukcii, aj zariadený a cena 160 eur? Tiež ma aj nehnuteľnosť aj domácnosť. Už fakt neviem, a nepoznám žiadneho dobrého poisťovala, čo ma trosku uvedie do obrazu.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nemôžeš to takto porovnávať! (že čo majú všetci známi). Porovnávaj si, že ČO chceš poistiť a do akej výšky. PS je dôležitá! Navoľ si rovnakú PS na rovnaké riziko v rôznych poisťovniach. Tie typy (balíky poistení) sa môžu líšiť. Niektoré majú v balíku viac - niekde treba dopoistiť osobitne)
    A keď už by si veľmi ... môžeš povedať poisťovákovi - že chceš poistku do 60 eur - a bude! (určite ti vyhovie, keď inak nedáš). Len potom si aj treba pozrieť, aké bude plnenie v prípade poistnej udalosti, tiež aké rizikátam sú kryté. Daj si to podrobne vysvetliť.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely Tak viem, že to nemôžem úplne porovnávať, ale zisťujem si, čo majú známi poistené, aké balíčky a jednoducho mi to vôbec nejde do hlavy, prečo mne vychádza na tak malý byt taká veľká poistka. Moja poisťováčka v tomto smere nie je flexibilná, mi to optimálne nastaviť, to som jej už vysvetľovala, že chcem mať poistku nastavenú racionálne a ekonomicky, a najmä - individuálne. Ona mi poslala štandardné balíky, ktoré sa dajú stiahnuť z netu
    A neviem kde inde sa obrátiť. Len príklad: poistná suma bytu-uviedla 182T, poistná suma domácn. 15T. Môj byt ani zďaleka nemá hodnotu 197T SPOLU (keby napr. panelák vybuchol, čo mi poisťovňa preplatí za byt+hnuteľné veci). Reálnu hodnotu so zariadením má možno SPOLU 170T.
    buchač janiely (Včera 23:29) Moja poisťováčka v tomto smere nie je flexibilná, mi to optimálne nastaviť, to som jej už vysvetľovala, že chcem mať poistku nastavenú racionálne a ekonomicky, a najmä - individuálne. Ona mi poslala štandardné balíky, ktoré sa dajú stiahnuť z netu
    =======================
    Kedy sa už konečne ľudia poučia, že takéto zmluvy sa neuzatvárajú cez net (pripadne telefonicky-alebo naopak), ale robia sa osobne ???
    Katy a R AK má dostatok informácií a riadne si to pozrie - kľudne si v dnešnej dobe môže spraviť aj na diaľku - a podľa mňa to aj bude lepšie, ako s tou poisťováčkou, čo tu spomenula. Nie každý potrebuje osobný kontakt !
    buchač Šak mne je jedno...nech si aj deti urobí bezkontaktne...na diaľku, cez net.


    Poisťovák pošle papiere.
    Zákazník vypíše, čo vie...a odošle papiere.
    Papiere sú vypísané zle a neúplne...poslané nazad.
    Zákazník nechápe význam. Zákazník nerozumie malým písmenkám...dá dopyt.
    Poisťovák odpovie na to alebo ono.
    Zákazníka sa pýta na iné veci.
    ....atď...etc...

    To, čo by urobilo jedno sedenie s komplet vysvetlením o dlžke cca 2 hodiny bude trvať dva týždne.
    Tak čo je vlastne lepšie ?

    P.S.:
    Určité výhody/zľavy sa robia jedine pri stole a nie cez net...či v banke a či v poisťovni...a na tom trvám.
    janiely Osobne by sa robilo, keby nebola korona, tá pani momentálne robí z domu, nie z kancelárie. Prosím toto neriešme, dnes sa všetko robí cez tel./elektronicky kvôli korone - toto nemôže byť dôvod na to, aby služba nemohla byť poskytnutá v požadovanej kvalite !!! Ja takisto poskytujem v rámci podnikania služby viac elektronicky, než osobne, a nevplýva to na kvalitu mojich služieb !

    A po ďalšie, zľavy som dostala, overovala som si to u 2 poisťovákov, dostala som totožné zľavy.
    Katy a R pre juraja - ale veď si maj svoj názor - aj svoje presvedčenie. Ale nie každý to musí mať rovnako - a klient nie je dnes blbý, vie si naštudovať! (a o tých zľavách ani nehovorím!)
      zbaliť

    Poistenie nehn. a domácn.-prečo mne vychádza tak vysoká suma poistenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.