Zavrieť

Porady

DP SZČO a dotácia opatrenie č. 2

Dobrý deň, chcem sa informovať SZČO živnosť celý rok. Má príjem za prvé tri mesiace zo živnosti a od Apríla žiadal o dotáciu opatrenie č. 2.
Do základu dane sa príjem z dotácie nezahrňa ale či som tomu dobre porozumela za Apríl až December keď žiadal opatrenie č. 2 si nemôže uplatníť výdavky ktoré zaplatil SP a ZP .
Takže vo výdavkoch bude mať. Keď ide na percenta
Príjem - 60% - odvody za 1,2 a 3 mesiac?
Uvádza sa príjem z dotácie niekde v DP?
Naposledy upravil lenka1309 : 22.02.21 at 10:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak vie preukázať, že odvody neplatil z dotácie, nemusí pri paušálnych výdavkoch účtovať odvody do VNZD. A ako to preukáže? No, napr. ak má na účte viac peňazí, ako len tých 800 eur z dotácie, tak už z toho môže byť jasné, že nečakal na dotáciu, aby si zaplatil odvody. Dotáciu mohol použiť aj na živobitie.
    A v DP sa uvádzajú len zdaniteľné príjmy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 mňa zaujíma zdroj tvojich informácií......priložíš?
    mondes Jarmilka, prečo to mínus? Veď som len pravdu napísala. A zdroj informácii? Nech sa páči.
    https://podpora.financnasprava.sk/26...tap2wciCAVTWzY ......posledný odsek.

    .....teda nie je to tam doslovne takto uvedené, ale ja som dala laicky preklad.
    lenka1309 Ano dnes mi to bolo takto vysvetlené aj na finančnej správe.
    Aj keď som platil odvody v hotovosti nie cez účet mohol som mať finančné prostriedky odložené z podnikania a zaplatené odvody nie z dotácie ale z podnikateľských peňazi. A v tom prípade si môžem celé výdavky ktoré som zaplatil na poistné dať do Nákladov. Dobre tomu rozumiem.
    V riadku 95 sa neuvádza výška dotácie alebo aj keď mu vracali SP preplatok na poistení?
      zbaliť

    DP SZČO a dotácia opatrenie č. 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.