Zavrieť

Porady

Ako prihlásiť zamestnanca do sociálnej poisťovne ak v jeden deň má koniec rodičovskej aj ukončenie pracovného pomeru a ešte aj sa jej preplatí dovolenka?

Zamestnanec končí rodičovskú dovolenku 4.3.2021 a zároveň končí aj pracovný pomer. A má tam zostatok dovolenky asi 16 dní, ktorý bude preplatený. Len neviem ako to urobiť s tými prihláškami a odhláškami, lebo mi to nevychádza.
Prosím vás ako to robíte? Ďakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  ak chceš aby preplatená dovolenka vstupovala do VZ pre výpočet dávky v nezamestnanosti, treba RD ukončiť o deň skôr, jeden deň dovolenky vyčerpať a zbytok preplatiť.
  Ak RD končí 4.3., na 5,3. treba vykázať čerpanie dovolenky a týmto dňom ukončiť pracovný pomer. Odvody do SP zaplatíte z 1/31 max.vymer.základu, do ZP z celej sumy vyčerpanej aj preplatenej dovolenky.
  JankaV Takto ma ani nenapadlo riešiť, lebo sa nikto nepýtal. Poviem konateľovi a ďakujem veľmi pekne. V tomto prípade sú mi jasné aj tie prihlášky a odhlášky. Ale ak bude končiť rodičovskú aj pracovný pomer toho 4.3. dám registračný list na ukončenie rodičovskej na 4.3. a aj registračný list na odhlásenie tiež 4.3.?
  veronikasad Odpoved na poslednu vetu - ano.
  Riešenie ktoré som navrhla je vhodné v prípade ak zamestnankyňa ide po skončení prac.pomeru na UP a počas poberania rod.príspevku nemala príjem. Výrazne to navýši vymer.základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti.

  Ako prihlásiť zamestnanca do sociálnej poisťovne ak v jeden deň má koniec rodičovskej aj ukončenie pracovného pomeru a ešte aj sa jej preplatí dovolenka?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.