Zavrieť

Porady

Môžem si zobrať skalu zo starého kameňolomu?

Chcel by som sa spýtať, či je možné si len tak zobrať skalu zo starého kameňolomu. Nie je oplotený, je voľne prístupný, patrí lesom SR. Nie je tam zákaz vstupu, ľudia sem bežne chodia. Mal by som o to niekde požiadať, alebo si kus skaly môžem zobrať k sebe do záhrady aj bez povolenia? Skala má 130 cm šírku a výšku možno 90 cm.
buchač Taká skala aj niečo váži. Ako je chceš naložiť ? Na čo ju naložíš ?
marjankaj Nezvládne 2 až 3 tony?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dzuraj To samozrejme viem. Podľa tejto logiky si ale nemôžeme zobrať z prírody nič, ani maličký kameň.
    dmc presne ako píšeš. Ešte aj ten vzduch čo dýchaš si nemôžeš nechať - musíš ho vydýchnuť.
    Chobot Tak potom načo sa pýtaš? Chceš, aby sme ti odobrili krádež? A potom povieš, že na Porade mi to poradili?

    Buď to ukradni na vlastné riziko, alebo si taký kameň kúp. V záhradníctvach aj hobbymarketoch také majú
    Dzuraj Nie, to určite nechcem. Chcel som radu, ako to urobiť správne. Možno od niekoho, kto už niečo podobné riešil. Nie arogantné frky od človeka, ktorý o tom dokopy nič nevie.
    marjankaj No ak sa ti rada od chobota nepáči, tak si ten kameň proste ukradni.
    Chobot Však som ti napísal, ako to urobiť správne - kúpiť si to tam, kde to predávajú.

    Alebo ak chceš, oslov majiteľa alebo prevádzkovateľa kameňolomu a spýtaj sa ho, či ti to dá.

    Neviem, akú inú odpoveď očakávaš. Silno pochybujem, že tu na porade niekto niečo podobné riešil.
    misoft Ale on predsa ju nekradne.... ale len premiestňuje. Ak ju chce ako skalku - tak z jedného miesta na zemskom povrchu ju premiestni na druhé miesto zemského povrchu. Logicky teda neukradol... premiestnil .
    Ale takýto kusisko skaly - no... neviem, neviem... pokiaľ by to bol kameň menších rozmerov - ani pes po tom neštekne.
      zbaliť
    marjankaj Pozri aj ústavu, komu patrí nerastné bohatstvo na Slovensku.

    cheri je offline (nepripojený) cheri

    cheri
    @Dzuraj, nadľahčene, môžeš, keď Ta nikto nechytí :-)
    Kameňolom je vždy majetok niekoho, bud súkromnej osoby, alebo štátu. Budeš spokojnejší, keď požiadaš na miestnom úrade, kto je majiteľ a požiadaj ho o možnosť skalu si zobrať, rsp. kúpiť, za taký kus to bude nepatrná čiastka a budeš spokojne spať. Ak si svojvoľne skalu odvezieš, zákon schválnosti, niekto ta nahlási a máš ostudu..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A ak si nebodaj voličom SMERu, tak ťa príde navštíviť NAKA a ponúkne ti ubytovanie, ktoré sa nedá odmietnuť. Susedia sú všelijakí.
    buchač za taký kus to bude nepatrná čiastka a budeš spokojne spať.
    ====================
    Doporučujem zbehnúť do nejakého obchodu a pozrieť si " nepatrné " ceny za takéto skaliská...
    https://www.google.com/search?q=velk...w=1349&bih=626
    marjankaj Veď ani na mnohých nič nemajú ale kolúzna väzba to istí. Veď aj Haščáka po sviatkoch pustili, ale každý nebude mať také privilégiá.
      zbaliť

    Môžem si zobrať skalu zo starého kameňolomu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.