Zavrieť

Porady

Slovenska zivnost alebo S.R.O v Rakusku, programator

Zamestnavatel v Rakusku(mensia firma) by mi povolil robit na zmluvu. Z domu robim tak 3 dni v tyzdni, momentalne stale. Je lepsia zivnost alebo sro? Je to povolene mat Slovensku zivnost pre Rakuskeho klienta? Musim mat viac ako jedneho klienta? Myslim ze v Nemecku uz to tak osetrili. Neviem ci sa to charakterizuje ako sluzba alebo dodavam produkt(ci je to sustavna opakujuca sa cinnost alebo si to jednoducho budem fakturovat po castiach, neviem ako to kontroluje Finanzamt), alebo je to na mne ako si to klasifikujem. V podstate stale rozsirujem ten existujuci produkt o nove funkcionality, k tomu patri aj do urcitej miery aj support. Podmienku, ze by som tam bol fyzcky len tych 180 dni v roku alebo aj menej splnam. Firmu co by mi robila dane a vyzna sa v tom by som mal, detailnejsie som sa ich vsak nepytal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Z hľadiska slovenských zákonov (rakúske nepoznám):
    Softvér a programovanie je služba, pre služby je najvýhodnejšia živnosť pre vysoké paušálne výdavky. Služby je možné dodávať aj do zahraničia. Stačí mať jedného klienta. O závislosti práce nerozhoduje počet klientov, ale toto: "práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, osobne zamestnancom pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, v pracovnom čase určenom zamestnávateľom". Takže vzťah nesmie byť nastavený tak, že odberateľ dáva príkazy dodávateľovi, ale on si objednáva nejaké práce, ktoré dodávateľ môže odmietnuť alebo prijať, a potom už po svojom vybaviť.

    Slovenska zivnost alebo S.R.O v Rakusku, programator

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.