Zavrieť

Porady

Príspevok prvej pomocí plus podľa Opatrenip č. 2, pre SZČO

Mám nárok na plný príspevok prvej pomocí plus podľa Opatrenip č. 2, ak som SZČO, splnam všetky podmienky a dany mesiac som bol 10 dni na PN , Alebo sa mi PN odpočíta
5 komentárov     zbaliť
Žabinka načo zakladáš znovu tú istú otázku?
https://www.porada.sk/t326309-opatre...ml#post3188297
jaro102 Nemám odpoveď
Mila123 teda......ak bol pokles príjmov spôsobený koronou, tak určite je nárok, ak bol spôsobený PN tak nárok nevzniká....
jaro102 Pokles je spôsobený koronou ,pokles je o 80% ale ak dostanem peniažky PN tak už to nebude pokles 80% ale 60%
veronikasad Nepochopil si na čo sa Mila123 pýta. Mal by si prácu keby si nebol PN ? (nemocenské sa nezapočítava do príjmu, z toho žiadny pokles nevzniká)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    na začiatku týchto príspevkov bola aj na mhsr. odpoveď že aj keď je celý mesiac pn prípsevok nárok je ,teraz to úrady práce posudzujú ak je pn celý mesiac tak pokles tržieb je spôsobený pn nie covid, samozrejme záleží od charakteru podnikania,ale pri pn viac ako dva týždne si myslím,že bude ťažko obhajiteľné,že žiadate príspevok podľa opatrenia č.2
    jaro102 To si myslím aj ja.

    Príspevok prvej pomocí plus podľa Opatrenip č. 2, pre SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.