Zavrieť

Porady

Prvá pomoc od statu a zaplatené poistné

Chcela by som poprosiť o radu, keď szco prijal v 06/2020 a 07/2020 (spolu 700eur) prvú pomoc od statu kvôli korone, má si zo zaplateného poistného na ZP vylúčiť ako nedanovy výdavok len platbu za tieto 2 mesiace (141,82€), alebo od 06/2020 až do konca roku je už jeho platba poistného (496,97€)považovaná za nedaňový výdavok? Szco uplatňuje paušálne výdavky. Dakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Vylučuje poistné od dátumu prijatia dotácie do vyčerpania dotácie. Ak je suma dotácie vyššia, zbytok je osobná potreba podnikatela.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  zuzka406 Ďakujem.
  ali8 dobry den prajem, chcem sa opytat, ako potom vpisujete do danoveho priznania v prilohe č.3 aku ciastku odvodov celkovu ktoru ste zaplatili za cely rok alebo len čiastku odvodov ktore ste nepouzili z dotacie? Dakujem.
  veronikasad len tu, ktorá nebola použitá z dotácie, také je usmernenie FS
  ali8 Ďakujem krásne
  ali8 Ešte jedna nevyriešená otázočka kolegyni, či je správny postoj uviesť v DB typ B u SZČO Paušalistu, ktorý poberal prvú pomoc nulové odvody v prípade, ak tieto príspevky boli vyššie ako samotné odvody a SZČO nemá žiadne iné náklady spojené s podnikateľskou činnosťou (nemá prevádzku atď). A ak je správne uviesť odvody nulové, kde do DP potom vyplniť reálne zaplatené odvody.
    zbaliť

  KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

  KvetkaK
  Chcem sa k danej téme len opýtať, SZČO dostala v decembri dotáciu vo výške 540EUR. V decembri uhradila z toho teda odvody len za december. Ak som dobre pochopila to usmernenie, spätne na odvody za predchádzajúce mesiace sa dotácia neuplatňuje, tak? Zvyšnú časť dotácie teda môžem nechať na osobnú spotrebu alebo ju treba previesť do ďaľšieho roku na úhradu odvodov? Ďakujem za odpoveď.
  Tweety Odpočítaš len tie odvody, resp. výdavky, ktoré si zaplatila po získaní dotácie. Zvyšok ostáva ako osobná spotreba-teda PNZD.
  KvetkaK Ďakujem Tweety za rýchlu radu . Aj som to chcela tak urobiť. A teda budúci rok sa už nebudú riešiť dotácie, čo prišli v roku 2020?

  Prvá pomoc od statu a zaplatené poistné

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.