Zavrieť

Porady

dobrovoľne poistený a nezdaniteľná časť mzdy

Osoba bola dobrovoľne nezamestnaná a platila si v roku 2020 57 dní dobrovoľné príspevky na sociálne a zdravotné poistenie. Koncom roka sa zamestnala vo firme a podala si žiadosť o ročné zúčtovanie dane. Odpočítava sa dobrovoľné poistenie za tých 57 dní zo základu dane ? Asi nie, ale nie som si istá .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Dobrovolné sociálne poistenie áno* ( *zlá informácia) oprava NIE ,
    zdravotné poistenie nie.
    Naposledy upravil Xanti : 16.03.21 at 12:22
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad ani dobrovolné poistenie v SP nie, nebolo platené počas poberania príjmu z §§ 5 al.6
    Xanti To zase kedy zmenili?
    veronikasad to platí už pár rokov, dobrovolne poistenie môžeš platiť len ako živnostník alebo za trvania prac.pomeru keď je prerušené poistenie, napr. nepl.volno.
    Xanti No dôchodkové môžeš vždy platiť. Idem upraviť svoj príspevok alebo ho radšej zmažem.
    veronikasad samotné dôchodkové poistenie počas zamestnania ano (+prísl.fondy)
      zbaliť

    dobrovoľne poistený a nezdaniteľná časť mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.