Zavrieť

Porady

Danové priznanie slováka v ČR

Dobrý, mala by som takú otázku, robím pre syna DP B. Býva a robí v ČR má zamestnanie riadne aj českú živnosť. Trvalý pobyt má ešte na SR. Tam tak isto mu urobili DP dan riadne zaplatil. Tu u nás som mu príjem zamestnania urobila vynatím príjmu, ale už príjem zo živnosti sa dalo len zápočtom. Tým pádom mu vyšlo, že aj tu treba platiť nejakú dan /podotýkam, že viac mu vyšlu tu ako tam v ČR/ je to tak dobre? Prečo musí tu platiť daň, ked tu ani nebýva, nerobí, dan odvádza tam?
ivka70 a nedal sa aj prijem zo zivnosti vynat?
Pre neho by asi bolo lepsie dat si potvrdit danovu rezidenciu v CR a DU SK o tom len informovat.
kn-alka príjmy zo živnosti sa nemôžu vynať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ano spravila som tak, že som aj príjem zo živnosti vyňala, a volali z DU, že sa to nemôže, že to musím urobiť zápočtom
    kn-alka a skúsila si dať všetko (podnikanie aj mzdy) zápočtom? započítala si všetku daň zaplatenú v ČR (podnikanie aj mzdy)

    Danové priznanie slováka v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.