Zavrieť

Porady

Balík na colnici

Zdravim, ako dlho prosim vas trva preclenie zasielky? Komunikacia s colnicou je na bode mrazu, preto sa obraciam sem.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 aj bezne dlho, v dnesnej situacii este dlhsie. Nemyslim, ze maju vobec nejake terminy.
Prislo ti uz nieco ohladom zaplatenia DPH, cla? alebo len vidis status, ze je to na SK custom?
tana20 uz pred dvomi tyzdnami pisali, ze po precleni poslu, odvtedy nic nic o dph ani o cle mi neprislo
ivka70 to je este kratky cas, naposledy som cakala 2 mesiace, uz mi dodavatel vratil peniaze, ze je to nedorucene a prislo to asi po 10 tyzdnoch, co to bolo avizovane na SK .....
a teraz tam mam tiez nieco ,co sa nehybe viac ako 3 tyzdne ...

ked to clovek chce mat rychlejsie, mal by si priplatit za dopravu a nechat si to doviezt kurierom, cez postu to trva .
A zvlast z Ciny a pocas pandemie sa to predlzilo.
fortunka no ak to bude preclievat kurier (napr DHLko), tak si clovek riadne priplati a tiež si počká
ivka70 Nic sme nepriplacali za kuriersku firmu, ktora nas zastupovala v colnom konani. Je to zaplatene v cene dopravy..
fortunka 20eur účtovala DHL ako poplatok za colné konanie, rovnako aj pošta ma nejaký ale teda podstatne nižší. A je to čerstvé, pred 2tyzdnami objednával kuriérom sused z aliexpressu a presne uhrádzal poplatok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Mám skúsenosť iba ako súkromná osoba: Ak prisiel list z colnice a zaslali sa doklady, tak uz treba len cakat.. mne to cez DHL trvalo naposledy cca 2-3tyždne, ale aj cez poštu tak nejak. Boli prípady, že som to mala doma aj za ťýždeň od dodania dokladov.
    Neprišla mi vopred žiadna informácia o cle a dph, to som uhradila pri preberaní balíka.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Vcelku ma prekvapuju tieto lehoty ktore uvadzate.
    Ak nieco ide postou, podla sledovania zasielok ak je nieco zadrzane tak o 2 dni pride postou doporuceny list s instrukciami. Nemam potrebu nieco zamlciavat, po odoslani pozadovaneho emailom mam balik v rukach za dalsie 2 dni. Poste sa za to plati nejaka rozumna ciastka cca 5€. Platba je na poste pri prevzati.

    Ak to ide kurierom, zavolaju si vacsinou, ze potrebuju na email poslat plnomocenstvo a scan OP, niektorym spolocnostiam staci, ze plnomocenstvo bolo udelene v minulosti ak vsetko poslem, tak isto mam do 2 dni balik v rukach, ale za nenormalne poplatky za sprostredkovanie preclenia.

    Preclit si to sam sa tiez da, ale to je len pre velmi odvaznych, s kopou volneho casu a s nejasnym vysledkom na koho natrafite.

    Uvedene lehoty mi vychadzaju aj v sucastnej situacii, velka zmena predpokladam bude az v 07/2021 ked vstupi v platnost nova EU smernica. Obavam sa, ze na toto pripraveny nie sme.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Asi nemas skusenosti, co pandemia spravila s tymito lehotami.
    Ono ani nie je problem, ked uz pride vyzva, problem je, kolko casu trva, kym pride (hoci dodavatel avizuje zasielku na SK davno predtym).
    jelalim skusenosti mam mozno viac ako si myslis..., ale vychadzam zo sledovania zasielok ktore su na webe nasej posty - ak sa tam zobrazi "Vstup do krajiny adresata" tak vacsinou v ten isty den tam je aj "predlozene na colnici".

    Mozno viaceri si to sledujete na zahranicnych weboch, ktore zrejme ukazuju, ze zasielka je v krajine prijimatela, ale domnvievam, sa ze tento udaj je vyslovne fake udaj, alebo za krajinu prijimatela povazuju celu Europu, a zasielka je v skutocnosti este v nejakom kontajneri , alebo prekladisku 2000km od miesta dorucovania... A kym sa z tohto kontajnera, alebo prekladiska dostane niekam dalej do realnej prepravy... ano to trva neobvykle dlhy cas.
    ivka70 Ja ale stále hovorím o tom čase, kým sa to na pošte objaví. Ten sa extremne predĺžil za posledný rok. Zásielky sledujem cez tandt, dokonca si dávam posielať notifikácie - žiaľ, naša pošta sa často tvári, ze zasielka neexistuje a zázračne sa objaví až po colnici.
    Pritom pošta he napojená na celosvetový systém sledovania zásielok.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.