Zavrieť

Porady

Výpoveď zo strany zamestnávateľa

Potrebujem dať výpoveď zamestnancom. Existuje niečo také, že výpoveď s dohodou, aby nemuseli čakať na výpovednú lehotu a aby mohli požiadať dávku nezamestnanosti? ( Prevádzka sa zrušila) Do výpovedi by som potrebovala dať daný termín ukončenia pracovného pomeru a odstupné. Podľa ktorého § mám napísať výpovede?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Zamestnanci s ukoncenim prac.pomeru súhlasia? Kolko zamestnancov?
zuzana.greso Firma je v konkurze.
Tweety zázračné slovíčko nič, len potrebujem a hotovo, oj to sú časy....
zuzana.greso Ked som zacala písat príspeok,znelo to tak ...Dobrý den,...... a na konci som písala ze Dakujem. Bohuzial som nevedela poslat svoju otazku,lebo porada(admin) to neumozní. S červeným ma upozornilo,aby som vymazala čarovné slovíčka . ....
misoft
Pokiaľ si do názvu otázky zadala to čarovné slovíčko - tak je jasné, že červene zabliká. A ako novicka si asi poriadne nečítala https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Mila123 o dávku v nezamestnanosti neprídu aj keď skončia výpeveďou zo strany zamestnanca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Výpoveď dohodou ZP nepozná. Ak sa so zamestnancami dohodnete, môžete PP skončiť Dohodou podľa §60 z organiz. dôvodov s nárok na odstupné. Ak nebudú s dohodou súhlasiť, potom musíte dať výpoveď podľa §63 odst.1,písmeno a, bod1. Tak, ako pri dohode aj pri výpovedi je nárok na odstupné.
    Doplním k dávke v nezamestnanosti: tu je potrebných 730 dní poistenia, v posledných 4 rokoch, spôsob skončenia PP na jej nárok nemá nijaký vplyv.
    Naposledy upravil Tweety : 25.03.21 at 14:51
    zuzana.greso Dakujem za radu!

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ten, kto má vo Vašej firme na starosti personálnu agendu a mzdy, by s týmto nemal mať najmenší problém. dokonca je za to platený.
    zuzana.greso Tiež si myslím, ale pani to odmietla spraviť.
    buchač kto má vo Vašej firme na starosti personálnu agendu a mzdy
    ---------------------------
    V piatok som mal rozhovor s jednou takou osobou.
    Som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať nad jej " neuveriteľnými znalosťami " ohľadom problematiky.
    Ja, laik, som ju musel dať do obrazu.
    ===================
    zuzana.greso (Dnes 18:20) ale pani to odmietla spraviť.
    ----------------------------
    Dôvod ?

    Výpoveď zo strany zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.